Oyun oynarken yüksek fan sesi gelip ekranın gitmesi

FurMark yaparken de başıma geldi. Bir anda ekran gidiyor ekran kartı fanı uçak sesi gibi çıkıyor neden olabilir?

O yüksek ses yük bindiği için sisteme PSU'dan geliyor. Kronik sorunlu bir PSU'dan kaynaklı. Ekranın gelip gitmesi ise ekran kartının sıcaklığından kaynaklı. Bende de aynı sorun var 2-3 gündür çözmeye çalışıyorum. Termal macun yenileyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak? Ses içinse PSU değiştirip kaliteli bir şey takman gerek, ben tozdan kaynaklı sandım PSU'yu söktüm, içini kurutma makinesiyle temizleyip taktım sonuç aynı.

O yüksek ses yük bindiği için sisteme PSU'dan geliyor. Kronik sorunlu bir PSU'dan kaynaklı. Ekranın gelip gitmesi ise ekran kartının sıcaklığından kaynaklı. Bende de aynı sorun var 2-3 gündür çözmeye çalışıyorum. Termal macun yenileyeceğim. Bakalım sonuç ne olacak? Ses içinse PSU değiştirip kaliteli bir şey takman gerek, ben tozdan kaynaklı sandım PSU'yu söktüm, içini kurutma makinesiyle temizleyip taktım sonuç aynı.
Bugün farklı bı PSU deneyecem umarım çözülür.

Sıcaklıklar ne alemde takip ediyor musun?
70 derece civarlarında

Bugün farklı bir PSU deneyeceğim umarım çözülür.

70 derece civarlarında

Bugün termal macun yeniledim işlemci ve ekran kartına PSU'dan geldiğini sandığım ses meğerse işlemci fanından geliyormuş onu da temizleyip taktığım da ses kesildi ve sıcaklık Max 68 dereceye çıkıyor işe yaradi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı