Oyun piyasası ne olacak?

Dolar 15-20TL olur mu? Orası meçhul. Böyle giderse 300'den aşağıya yeni çıkan AAA oyun göremeyeceğiz.
Bu arada Steam acımasız derken yanıldığınız düşünüyorum. Neredeyse yarı fiyatından satıyorlar oyunlarını.

Steam asla acımasız değil. Eğer öyle olsaydı 15TL'ye Witcher 3 alamazdık. Ve daha bir sürü oyun, ama dolar 15-20 olursa Steam'de bir yere kadar tutar fiyatı. Ondan sonra hiçbir oyun alamayız, yerel fiyatlandırma olsa bile yeni bir oyunu en az 500e alırız diye düşünüyorum.

Mantık aslında basit bir ülke üretim yapmıyorsa ve dışa bağımlılığı fazlaysa parası giderek değerini kaybeder. 15-20TL'yi bırak 100 TL bile olsa şaşırmam.

Hocam vallahi çok sinirim bozukdu oyun sever Türk genci olarak bir GoW ragnarok istiyorum en az 800 TL en sevdiğim oyun Last of Us part 2'sini istiyorum 300 TL PS4 aldık Spider-Man oynayalım diyorum 200 TL yeni çıkacak GTA oyunları 800 TL delirilecek fiyatlar yeni çıkan swicht hoşuma gitti oda 6500 TL.

Steam asla acımasız değil. Eğer öyle olsaydı 15TL'ye Witcher 3 alamazdık. Ve daha bir sürü oyun, ama dolar 15-20 olursa Steam'de bir yere kadar tutar fiyatı. Ondan sonra hiçbir oyun alamayız, yerel fiyatlandırma olsa bile yeni bir oyunu en az 500e alırız diye düşünüyorum.
Witcher 3'ün 15 TL'ye düşmesinin sebebi Steam değil. CDPR. Steam ile alakası yok fiyatlandırmanın tamamen oyun yapımcıların kararı.

İmkansız değil, yeni çıkan oyunları oynayalım desek sistem yetersiz kalıyor hangi birini alacağız.
Neyse ki Steam'da biraz daha uygun oluyor fiyat alabiliyoruz ayda 1 oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı