Oyun Server'ı oluşturulma maliyeti ne kadar?

Valorant'ta yok ama oyundan oyuna değişir CS ve gmodda profesyonel bir şekilde sunucu açmış olarak söylüyorum CS de 50 TL host alın o yeterde artar ama gmodda dddos koruması backdoor koruması falan var bir de addon ekliyon sunucuyu addonlar zorlar ondan host 100 TL falan ortalama alsan bir de gmodda düzgün addonlar 11 dolar falan hele Dark rp de 10 rol alsan falan host + addon 1000TL tutar ama CS sadece 50.

Arkadaşlar hepiniz yanlış anlamışsınız. Oyun sunucusu derken öyle topluluk sunucuları değil. Oyunun kendi sunucuları. Tr#1 gibisinden. Euw, TR,na...

Aga onu kast etti ise o iş çok pahalı o iş için kullanılan en en en dandik modem bile 2K CS Valorant falan çok iyi sunucu kullanıyorlardır en en az 30-40k vardır.

Oyuncu sayısına göre değişir. Valorant pek oynamadım ancak anlık olarak 100bin kişi bağlanacak olsa onu taşıyabilmek için 70-80 bin TL gider. Üstüne birde surekli yedekte olması lazım bi 70-80 bin TL de ona gider. Ayrıca çok sağlam bir internet bağlantısı gerekir tabi buda en az 2 operatörden alınacak ve fiyatları ayda en az 10 bin TL olacaktır. Başlangıç maliyeti 150 bin TL ve sonraki her ay düzenli elektrik ve internet masrafı. Çıkan problemlerde çıkan ek masraflar ekstraya girer. Benim tahminim bu yönde bir bilgim olduğundan değil ama donanımlar, internet fiyatları, kira,elektrik,vergi derken oldukça masraflı bir iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı