Oyun simgeleri kendi kendine küçülüyor

Konuyu hortlatıyorum ama sorunu çözebilen biri yok mu ya.

Dostum ben de yaklaşık 2 yıldır ikon dosyasının isminin sonuna a, b gibi şeyler ekleyip silerek ikonu düzeltiyorum. Hala çözemedim bir de oyun dışındaki bazı yazılımların ikonları beyaz oluyor sebebini bulamadım :D yalnız bu ikonun beyaz olması sorununu geçici olarak düzelten tek bulabildiğim yöntem şu; AppData\Local içerisinde gizli dosya olarak bulunan "IconCache.db" dosyasını silip bilgisayarı yeniden başlat seçeneği ile yeniden başlatınca düzeliyor. Hafızadaki ikon dosyalarını yeniliyor diye biliyorum bu sayede. Belki işine yarar ama bende pek etki ettiğini söyleyemem.

Dostum ben de yaklaşık 2 yıldır ikon dosyasının isminin sonuna a, b gibi şeyler ekleyip silerek ikonu düzeltiyorum. Hala çözemedim bir de oyun dışındaki bazı yazılımların ikonları beyaz oluyor sebebini bulamadım :D yalnız bu ikonun beyaz olması sorununu geçici olarak düzelten tek bulabildiğim yöntem şu; AppData\Local içerisinde gizli dosya olarak bulunan "IconCache.db" dosyasını silip bilgisayarı yeniden başlat seçeneği ile yeniden başlatınca düzeliyor. Hafızadaki ikon dosyalarını yeniliyor diye biliyorum bu sayede. Belki işine yarar ama bende pek etki ettiğini söyleyemem.
Bende beyaz olmuyor direk küçülüyor. Kafayı yiyeceğim senelerdir çözümünü bulamadım. Sadece Steam'deki oyunlara oluyor. Bende sonuna a-b-c ekleyip düzeltiyorum ama cidden sıkıldım artık uğraşmaktan. Hergün en az 4-5 icon garanti küçülüyor.
Kaç sene geçti sorunu çözebilen yok mu ya...
Sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Konuyu bir de ben hortlatayım iconlar bende de küçülüyor ve yeri sabit olduğu halde.çözüm yok mu acaba?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    481,1 KB · Görüntüleme: 31
  • 2.jpg
    2.jpg
    475 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı