MSI GTX760 Twin FrozrGaming Oyun Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yuşa Nuh Uslu

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Daha önce söylediğim gibi böyle bir sistemi bayağıdır bekliyordum. Şimdi ben bu sistemi çok beğendim. Fakat bazı parçalar gereksiz yüksek veya düşük geldi ve birkaç değişiklik yaptım. Bunun hakkında bi fikrinizi almak istiyorum.

Kasa-işlemci soğutucu-anakart-RAM bu parçaları değiştirmedim. Fakat;
Ssd 240GB yerine 120GB düşünüyorum.
Sabit disk 2 TB bana gereksiz çok gelir bu yüzden aynı modelin 1 tb modelini seçtim.
Ekran kartı olarak GTX 750ti yerine MSIGTX 760'ı tercih ettim (çünkü önemli olan sondan 2. Rakam).
İşlemci konusunda pek emin değilim pentium mu ? Yoksa biraz daha ekleyip i5 4690 mı ve hatta i3 4160 mı diye düşünüyorum ki bence i5 4690 fazla gelir diye düşünüyorum ve sizin fikrinizi de almak istiyorum.
Benim değişikliklerimle gelen fiyat 2,300 TL ediyor.

Parçalar
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • ASUS H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI Anakart
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)
  • COOLER MASTER BLIZZARD T2 MINI 775/1155/1156&AM2/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
  • Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci veya
  • Intel Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Cache 22nm İşlemci
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Kingston'un o model SSD'sini tavsiye etmiyorum. İşlemciyi bence biraz yüksek tutmuşsun. İşlemciyi Fx 8320 yapıp anakartı da Asus M5A97 r2.0 alırsan çok daha iyi olur bence.

Ben genelde intel işlemcileri tercih ediyorum. Zaten orada belirttim bu işlemci yüksek gelebilir diye. Ve ssd tavsiyesi için teşekkür ederim değiştireceğim. İşlemciyide 2. Olarak gösterdiğimi alabilirim.

Ekran kartı: Powercolor R9 285 TurboDuo OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Kasa: Cooler Master Rc-K380 600W Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Sistemin güzel. Üstteki parçaları tercih edersen çok daha iyi olacaktır. R9 285, GTX 760'dan daha iyi bir ekran kartıdır. Seçtiğim kasanın da hava akışı ve güç kaynağı daha iyidir. Ayrıca USB 3.0 bulunuyor kasada.

Ek olarak SSD olarak Kingston önerene pek rastlamadım. İndirime girmiş Corsair 120 GB SSD'yi tercih edebilirsin.

Ekran kartı olarak her zaman nvıdıa tercihimdir. Ve de sistemi yakın zamanda alamayacağım için yazın almayı düşünüyorum. Bu yüzden indirimlerden ne yazık ki şuan faydalamayacağım.

Ekran Kartı Olarak Her Zaman NVIDIA Tercihimdir Vede Sistemi Yakın Zamanda Alamayacağım İçin Yazın Almayı Düşünüyorum Bu Yüzden İndirimlerden Ne Yazıkki Şuan Faydalamayacağım.

Yazın alacaksan şimdi sistem düzmenin faydası yok. Fiyatlar çok değişken. Yeni modeller çıkacak zaten.

Nvidia konusunda sen bilirsin ama yeni serisi dışında Nvidia'nın ekran kartları fiyat/performans ürünü değiller. Aynı fiyatlardaki AMD ekran kartları çok daha iyi performans veriyor. Ama GTX 970 alacaksan orası ayrı. :)

M.hakan tavsiyelerin sayesinde gtx760 yerine msı amd r9 280x almaya karar verdim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.
Peki bir sorum daha olacak r9 280x mi yoksa r9 285 mi ?

Powercolor R9 285
Zalman Z3 Plus
Corsair Vs 550
Samsung 840 Evo 120GB SSD

Bu bileşenleri tercih edebilirsiniz.

Ben direk güç kaynaklı olarak cooler master tercih ediyorum. Ssd olarak zaten bu modeli seçmiştim. Ve de neden 280x yerine 285 seçmemi istiyorsunuz merak ettim.

Öncelikle kasanın içindeki güç kaynağının markasının belli olup olmadığı hakkında bilginiz var mı? Ayriyetten Corsair güvenilirliği ve kalitesi ortada.

R9 285 yeni nesil bir kart güç kullanımı ve yeni nesil mimarisi olarak tam bir f/p ürünü kesinlikle bunu alınız. 280X den daha iyi bir kart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı