Oyun sunucusu yönetme paneli C# ile nasıl yapılır?

ByWasco

Kilopat
Daha fazla  
Bir oyun için sunucu yönetme paneli yapmak istiyorum. C# ile kodlama yapmak istiyorum ama kodlama yapmasını bilmiyorum ama birisi nasıl yapıldığı anlatsa gösterse ben oradan yürür giderim. Birkaç örnek göstersin yeter benim için.

Düşüncem oyunu yön veren çarpanlar, rakamlar, sunucu adı vb. kısımlarını form içinde bir metin dosyası gibi gömüp forma ekleyeceğim textbox ve radyo botunlar ile yönetmek. Aşağıya ekleceğim 2 resim referanstır. Şimdiden herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 112
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 91
Sadece orayı kullanark yapabileceğini düşünmüyorum. Veri tabanı, server vb. gibi şeylerinde olması lazım diye düşünüyorum. Ek olarak daha güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Mesela süreyi ve çarpanları textbox yerine combobox da belirli süreleri seçip yaparsanız daha güzel görünür diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.🙂

Oyun bu verileri nerede kaydediyor? Örneğin bir config dosyası, json ya da veritabanında kaydediyorsa yapmanız gereken şey veritabanından veriyi oku, düzenle ve tekrar kaydet olacak.(config ve json için dosyadan oku/kaydet) Oyun sunucusu hakkında bilgi olmadan, ayarlar nerede hangi formatta kaydediliyor bilmeden bir şey söylemek zor.

Oyun ban ait değil popöler bir açık dünya oyunu Single ve multiplayer versiyonu var.formdan çıkacak kodları oyun dosyası içine kişi elle atacak hepsini veyahut istediği değerleri tek tek elle arayıp kendisi istediği yapacak. Oyun dosyasının dosya uzantısı .ini metin dosyası ile aynı sayılır.

Oyun ban ait değil popöler bir açık dünya oyunu Single ve multiplayer versiyonu var.formdan çıkacak kodları oyun dosyası içine kişi elle atacak hepsini veyahut istediği değerleri tek tek elle arayıp kendisi istediği yapacak. Oyun dosyasının dosya uzantısı .ini metin dosyası ile aynı sayılır.

Eğer istediğiniz tüm ayarlar .ini dosyası içinde ise basit bir dosya okuma/yazma işlemi ile bunu yapabilirsiniz.

Hocam dediğim gibi single ve multi var single ayar az multi de sunucu almak şartı var her sunucunun arayüzü farklılık gösteriyor.Ben bir arşiv yapıp bunu forma gömmem lazım.Sonra Göümülen ayarları forma ekleyeceğim seçenekler ile geri değiştirip geri bana vermesini sağlamak.

Hocam dediğim gibi single ve multi var single ayar az multi de sunucu almak şartı var her sunucunun arayüzü farklılık gösteriyor.Ben bir arşiv yapıp bunu forma gömmem lazım.Sonra Göümülen ayarları forma ekleyeceğim seçenekler ile geri değiştirip geri bana vermesini sağlamak.

Eğer ayarlar sunucudan sunucuya değişiyorsa o zaman her sunucuda çalışmaz bu, ancak sunucuda ayarların saklanma biçimi değişmiyor, arayüz değişiyorsa o zaman çalışacaktır. Yalnız siz bu programla kendi bilgisayarınızdan sunucudaki bir dosyaya erişeceksiniz, yani buna yetkiniz olması gerekiyor.

Bu arada yanıtlarken etiketler ya da "Cevapla" seçeneğini kullanarak cevaplarsanız daha iyi olur, bu şekilde bildirim gelmediği için konuya girmeden haberim olmuyor bir şey yazıldığından.

Yeni konular

Geri
Yukarı