Oyun tanıtımı mailleri sahte olabilir mi?

OnurE

Femtopat
Daha fazla  
Gelen maillere bakayım dedim ve yakın zamanda böyle bir mailin geldiğini gördüm.

Bir oyunu tanıtıyor gibi. Maildeki hiçbir bağlantıya tıklamadım, sadece maili görüntüleyip okudum ama bir şey olacak diye çok korkuyorum.
Gmail'de sadece maili görüntülemenin bir zararı var mı bilmiyorum. Bilgisi olan biri bu durum için zaman ayırabilir mi?

Sadece bir oyun tanıtımı olmasını umuyorum ama "ya fake mailse" falan diyorum kafamdan. Bu ve bunun gibi oyun tanıtımı maillerini nasıl iptal edebilirim?

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Ondan bir şey olmaz. Linke tıklasanız da öyle çok bir şey olacağını sanmıyorum AV kullanıyorsanız. Çok takmayın kafaya. Öyle okuyunca hesap ele geçirme gibi bir şey olsaydı Trump şu an Google'a yatırım yapıyor olurdu.

Mail'i sana gönderdiği zaman herhangi bir linke tıklamadığın sürece bir şey olmaz. Bu oyun tanıtım mailleri birkaç tane youtuber'a da gelmiş büyük ihtimal fake çünkü markalar tanınmış kişilere gönderir genelde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maili açtığınız zaman bir şey olmaz.

Gelen maillere bakayım dedim ve yakın zamanda böyle bir mailin geldiğini gördüm.

Bir oyunu tanıtıyor gibi. Maildeki hiçbir bağlantıya tıklamadım, sadece maili görüntüleyip okudum ama bir şey olacak diye çok korkuyorum.
Gmail'de sadece maili görüntülemenin bir zararı var mı bilmiyorum. Bilgisi olan biri bu durum için zaman ayırabilir mi?

Sadece bir oyun tanıtımı olmasını umuyorum ama "ya fake mailse" falan diyorum kafamdan. Bu ve bunun gibi oyun tanıtımı maillerini nasıl iptal edebilirim?
Maili açmaktan bir şey olmaz.

Ondan bir şey olmaz. Linke tıklasanız da öyle çok bir şey olacağını sanmıyorum AV kullanıyorsanız. Çok takmayın kafaya. Öyle okuyunca hesap ele geçirme gibi bir şey olsaydı Trump şu an Google'a yatırım yapıyor olurdu.

Mail'i sana gönderdiği zaman herhangi bir linke tıklamadığın sürece bir şey olmaz. Bu oyun tanıtım mailleri birkaç tane YouTuber'a da gelmiş büyük ihtimal fake çünkü markalar tanınmış kişilere gönderir genelde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maili açtığınız zaman bir şey olmaz.

Maili açmaktan bir şey olmaz.

Dünden beri doğru düzgün uyuyamadım bile. Epic Games'e bu mail hesabımla kaydoldum diye geldiğini düşündüm. Birkaç şeye baktım

Yapımcıların Twitter paylaşımlarıyla aynı tarihte atılmış.
Yapımcının Twitter'da paylaştığı mail üzerinden atılmış
Ve bir de Tanıtım olarak attılar.

Ama yine de sadece maili okumanın da zarar getireceğini düşününce moralim bozuluyor sürekli.

Dünden beri doğru düzgün uyuyamadım bile. Epic Games'e bu mail hesabımla kaydoldum diye geldiğini düşündüm. Birkaç şeye baktım

Yapımcıların Twitter paylaşımlarıyla aynı tarihte atılmış.
Yapımcının Twitter'da paylaştığı mail üzerinden atılmış
Ve bir de Tanıtım olarak attılar.

Ama yine de sadece maili okumanın da zarar getireceğini düşününce moralim bozuluyor sürekli.
Okumadan bir zarar gelmez linke tıklamadıysanız falan sıkıntı yok.

Okumadan bir zarar gelmez linke tıklamadıysanız falan sıkıntı yok.
Hocam maili okumak zararlı değil ki, linke tıklama yeter.

Bi ara bir şeylere bakmıştım da, sanırım outlook için zararlı olabileceğini yazmışlardı ama gmail de geçerli olur mu bilmiyorum. Dünden beri uyku tutmuyor bu sebepten ötürü

Geri
Yukarı