Oyun Tavsiyesi; Beholder

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Tavsiye edeceğim oyun, Beholder. Öncelikle oyunun biraz hikayesinden bahsedelim, kelimenin tam anlamıyla Totaliter bir toplumu ve bu toplum içerisinde hükümet için çalışan bir karakterin hikâyesini anlatıyor. Karakterimiz, bir apartman görevlisi olarak görevlendiriliyor devlet tarafından, ama asıl görevi binada yaşayan vatandaşlarla konuşup, evlerine gizlice girip, eşyalarını karıştırarak yasadışı bir faaliyette bulunup bulunmadığını öğrenip, bulunuyorsa devlete ihbar etmek. Ayrıca bir ailemiz var, bir yandan da bunlara para yetiştirmemiz gerekiyor. Spoiler da vermek istemiyorum, bu kadarı yeterli.

Oyunun en önemli avantajlarından biri ise, mükemmel atmosferinin ve hikayesinin yanı sıra, sudan ucuz fiyatı ve sistem gereksinimlerinin çok düşük olması. Aynı zamanda oyunda Türkçe dil desteği de mevcut. İndirim zamanlarında 2,70TL'ye düşüyor. Normal fiyatı 18TL ancak çok sık indirime giriyor, indirimi bekleyin.

Oyun hakkında diyeceklerim bu kadar, aynı zamanda ilk oyunun DLC'si ve ikinci oyun da mevcut, dediklerim onlar için de geçerli. Fiyatları ucuz ve sistem dostu. Ayrıca 3.oyun da duyuruldu. O da güzel olur muhtemelen.

Not: Daha önce hiç böyle yazı yazmadığım için arada saçmalığım, yanlış yazdığım şeyler olabilir. Takılmayın, siz oyuna bakın yeter 😄. Oyunu oynayanlar da görüşlerini yazarsa diğer insanların daha çok ilgisini çekecektir.

capsule_616x353.jpg

24905_bkmrrzv5qhsuyryrjhkt.jpg

1. oyunu zevkle oynamıştım fakat 2. oyununu güzel bulmamıştım.
Aslında 2. oyun da güzel senaryo bakımından, yüksek katlarda ne var falan insanı merak ettiriyor, sık sık da şaşırtıyor. Ama kişiden kişiye değişir, benim tek sevmediğim şey iş ile ev arasındaki mesafenin çok uzun olması, çok sık git gel yapınca biraz canımı sıkmıştı ama onun dışında güzel.

Yardımınıza ihtiyacım var 2 saatte stersten alnımdan terler aktı kız ölecek bana para lazım nereden bulacağım ben bu parayı çocuğu okuldan attılar üstüne 2000 dolar aldılar kira şu derken para falan yetişmiyor sıfırdan başlayacağım. Püf noktaları yapmam gerekenleri söyler misiniz?

Yardımınıza ihtiyacım var 2 saatte stersten alnımdan terler aktı kız ölecek bana para lazım nereden bulacağım ben bu parayı çocuğu okuldan attılar üstüne 2000 dolar aldılar kira şu derken para falan yetişmiyor sıfırdan başlayacağım. Püf noktaları yapmam gerekenleri söyler misiniz?
Bence para nereden bulabilirim diye internetten araştırmak sormak yerine oyun içerisinde akışa bırakın, siz yine para arayın ama bulamazsanız da oyun ona göre şekilleniyor vs.. Ancak verebileceğim tavsiye ilk oynayışınızda Hükümet Eliti değil diğer daha kolay olan zorluk seviyesinde oynayın adını hatırlamıyorum şu anda.

Bence para nereden bulabilirim diye internetten araştırmak sormak yerine oyun içerisinde akışa bırakın, siz yine para arayın ama bulamazsanız da oyun ona göre şekilleniyor vs. Ancak verebileceğim tavsiye ilk oynayışınızda hükümet eliti değil diğer daha kolay olan zorluk seviyesinde oynayın adını hatırlamıyorum şu anda.

Acemi zorluğu kastediyorsunuz orada oynuyorum bugün itlik köpkelik yaparak oynadım şantaj falan yasa dışı her şeyi yaptım oğlanı okulunu parasını verdim sevdiği kızla evlendirdim kızın doktor parasını verdim ilacını aldı iyileşti ama bu sefer de oyun bana başka yerden darbeyi vurdu karımız pazara giderken ölüyor oyunu geri sardım gitmeye çalıştığı kısımda ona tıklayıp engel olamıyorum her türlü yola çıkıyor savaştan kaçan insanların altında kalıp eziliyor ölüyor polisler alıp götürüyor Anna öldü yazıyor mutlu sona ulaşamıyorum.

Acemi zorluğu kastediyorsunuz orada oynuyorum bugün itlik köpkelik yaparak oynadım şantaj falan yasa dışı her şeyi yaptım oğlanı okulunu parasını verdim sevdiği kızla evlendirdim kızın doktor parasını verdim ilacını aldı iyileşti ama bu sefer de oyun bana başka yerden darbeyi vurdu karımız pazara giderken ölüyor oyunu geri sardım gitmeye çalıştığı kısımda ona tıklayıp engel olamıyorum her türlü yola çıkıyor savaştan kaçan insanların altında kalıp eziliyor ölüyor polisler alıp götürüyor Anna öldü yazıyor mutlu sona ulaşamıyorum.
Oyunda kimsenin ölmediği sona ulaşmak imkansız sanırım. Cheat Engine ile belki.

Yok, imkansız değil. En azından ben yapmıştım eskiden. Hatta paranın köpeği olup şantaj tehdit vs yaparak rahat bir şekilde yapılabilir sanırım.

İnternette biraz araştırma yaptım anna stein in ölmesinin sebebi oğlumuz yurt dışına çıkaramazsakmış ama ben verdim 10k $ çıkardım mektupuda geldi burada her şey yolunda diye çok saçma en son müfettişe 60k$ verdim testten geçtim ancak oyun sonu carlı klonlamak için aldılar carl ölüyor ama adamlar takmıyor bile tek mutlu son kaçmakmış oda son kiracı ile anlaşıp 85k $ vermek.

Yeni konular

Geri
Yukarı