Oyun Trailer'ından Intro Yapımı Telif Hakkı Yer Mi ?

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 4 aydır YouTube kanalım ile uğraşmaktayım ve kendime has bir intro yapmak istiyorum. Oyun videolarından intro yapmayı planlıyorum 10 saniyeden fazla kullanacağım şu video var mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaki müziği değiştireceğim. Fakat bu intro her videomda olacak yani para kazanıyorum. Bu yüzden ilerde büyük bir kanal olduğumda da bu intro yüzünden videoların silinmesinden korkuyorum. Acaba sırf görüntüden telif hakkına girer mi ?

@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

Saniye 02:13'den, 02:34 kadar alacağım yazısını sileceğim.

Yardımcı olacak kimse yok mu ?

Bu tarz kanal introları sıkça mevcut ama bundan telif hakkı yiyen insanda var yemeden yıllarca kullanıp büyük bir kanal haline gelen insanlar da var. Yalan yanlış bilgi vermek doğru olmadığından kesin bir şey diyemeyeceğim ama telif hakkı gibi bir durum olursa çözülmesi çokta zor olmaz. Birde görüntüyü aldığın oyunun yapımcısına göre de değişir bir ara herkes saçma sapan Batman oyunları yüzünden telif yiyordu.

Şimdi ilerde bu hazırladığım video telif hakkına girerse her videomun başında olacak yani tüm videolar telif hakkına düşebilir sonradan risk almaya değmez bence :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı