Oyun uzun süre açık kalınca alınan mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Avc94

Decapat
Daha fazla  
RAM
G Skill RipjawsX F3-2133C10-8GXM 8 GB DDR3-2133 DDR3 SDRAM
SSD veya HDD modeli
Corsair Force GT (SATA-III)
Ekran kartı
GeForce GTX 1070 Ti (8 GB)
Anakart
Afox H61
İşlemci
Intel Core i7-3770K
2 sene önce aynı sorun ile karşılaşmıştım. RAM değiştirince düzeldi ama şimdi tekrar başladı. Sebebini bulamıyorum. Genelde oyun uzun süre açık kaldığında yapıyor.

Knight Online oyununu oynuyorum. PC genelde sürekli açık kalıyor.

Dump Dosyam

Memtest ile RAM testi sonucu.

Az önce bilgisayarı yeni çalıştırdım 5dk geçmeden IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası verdi

Bugünün Dump dosyası

Dosya Ekleri

• Memtest.jpeg
    Memtest.jpeg
    200,2 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
@Murat5038
İşlemci olduğunu sanmıyorum bir hasar almadıysa pek mümkün değil. Anakart baş şüpheli.
Önceden kullandığım anakartım da da bir dönem bu sorunu yaşamıştım ram değiştirdiğimde düzelmişti ara sıra yapıyordu.

Anakartın bios unu güncelleyemedim.
Logitech ürünleri sürücüsünü kaldırdım gece 2 kez üst üste aldığım mavi ekran dosyalarını paylaşayım bakabilirmisiniz.

Logitech ürünleri sürücüsünü kaldırdım gece 2 kez üst üste aldığım mavi ekran dosyalarını paylaşayım bakabilirmisiniz.
Kaldırılmış gözükmüyor. Gerekenleri söyledim yapılabilecek bir şey yok bu halde. Aynı şeyleri diyebilirm sadece dosyaya göre.

Tamam teşekkür ederim yardımların için Logitech yazılımını kaldırdım aslında ama ne tesadüfse artık bilmiyorum 5 gündür kapanmadı kafasına göre takılıyor bu PC anlam veremedim 3 parça değişip bir üst seriye geçmeye çalışacağım ama ondan önce farklı bir işlemci bulup yine test edeceğim çözüm olursa eğer yine bu konuya yazarım

Geri
Yukarı