Oyun ve günlük kullanım amaçlı 10.000 TL ile PC toplama

Bütçe
10.000 TL
Bende şöyle bir sistem buldum, nasıl önerir misiniz bana? GTX 1650 biraz pahalı yapıyor, onun dışında Intel i5 olması avantajı. Nasıl buldunuz, alınır mı? Eğer iyi ise parçaların daha ucuzunu bulup alacağım. Linki aşağıda.

Hocam acayip büyük bir fırsat dışında arkadaşın attığından iyi sistem çok çok zor bulursunuz.

Alınmaz hocam 1650. GTX16xx kartlarında alınacak kartlar GTX1660S ve GTX1660 Ti'dir. Onun dışında yukarıda arkadaşımızın önerdiği RX6600 sistemi alın çok daha fazla performans verecektir. Ayrıca örneğin i7 2600'ün i3 12100f'den daha güçlü olması gibi birşey söz konusu değildir. Önemli olan nesiildir. Örneğin i3 12100f, i5 10400f'den daha güçlüdür. Fakat i5 12400F, i3 12100F den daha güçlüdür. Ona göre seçiminizi yapın.
Tamam o halde, onagöre bakacağım,

Merhaba, aklıma takılan bir sorun var. Şuan kullandığım laptop’ta 512 gb samsung ssd var. Eğer bir masaüstü sistem toplarsam laptopumdaki tonla verinin gitmesini hiç istemiyorum. O ssd’yi bilgisayara taksam sorunsuz çalışır mı, yada içindeki dosyaları ve windowsu tamamen kopyalayıp bilgisayardaki ssd’ye yapıştırsam. Özellikle son kopyalama önerisinin biraz tuhaf olduğunun farkındayım ama o kadar verinin gitmesini istemiyorum. Eğer bir yolu yoksa tüm dosyaları yedeklemeye başlayacağım.

Ayrıca bu sistem nasıldır, ben çok beğendim ama rtx 3050’ye güvenilir mi bilemedim..

Son düzenleme:
Tamam o halde, onagöre bakacağım,

Merhaba, aklıma takılan bir sorun var. Şuan kullandığım laptop’ta 512 gb samsung ssd var. Eğer bir masaüstü sistem toplarsam laptopumdaki tonla verinin gitmesini hiç istemiyorum. O ssd’yi bilgisayara taksam sorunsuz çalışır mı, yada içindeki dosyaları ve windowsu tamamen kopyalayıp bilgisayardaki ssd’ye yapıştırsam. Özellikle son kopyalama önerisinin biraz tuhaf olduğunun farkındayım ama o kadar verinin gitmesini istemiyorum. Eğer bir yolu yoksa tüm dosyaları yedeklemeye başlayacağım.

Ayrıca bu sistem nasıldır, ben çok beğendim ama rtx 3050’ye güvenilir mi bilemedim..

Pahalı ve PSU Allah'a emanet gibi duruyor.

Niyeki, her PSU'da Gold ve 80+ olmak zorunda mı?

SSD ile ilgili olan soruma bir çözüm var mı acaba?

Ayrıca benim bütçeme uygun, pahalı derken aynı performansa daha ıcuzu var mı diyorsunuz?

Bu fiyatın biraz altına düzgün RX 6600'lü bir sistem alınabilir. SSD sorununuzu bilmiyorum.

PSU konusu için şu videoya bakmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu fiyatın biraz altına düzgün RX 6600'lü bir sistem alınabilir. SSD sorununuzu bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tamamdır sağolun.

Videoyu izledim, ona göre 80+ sertifikalı bir psu ile değiştiricem. 80+’ın bu kadar önemli olduğunu düşünmüyordum sağolun bilgilendirici oldu.

1674913919348.png
1674913919348.png
Videoyu izledim ve PSU’yu biraz daha pahalıya 80+ bronze olanla değiştirdim ama hala aklıma takılan bir soru var. Bu PSU 650w ama benim sistemin kaç watt’lık güç tüketeceğini bilmiyorum, yetecek mi? Nerden öğrenebilirim?

Son düzenleme:
Tamamdır sağ olun.

Videoyu izledim, ona göre 80+ sertifikalı bir PSU ile değiştireceğim. 80+'ın bu kadar önemli olduğunu düşünmüyordum sağ olun bilgilendirici oldu.

Eki Görüntüle 1648233Eki Görüntüle 1648233videoyu izledim ve PSU'yu biraz daha pahalıya 80+ Bronze olanla değiştirdim ama hala aklıma takılan bir soru var. Bu PSU 650W ama benim sistemin kaç Watt'lık güç tüketeceğini bilmiyorum, yetecek mi? Nereden öğrenebilirim?

650 fazla bile.

Geri
Yukarı