Oyun ve Mühendislik için Laptop Önerisi

Bütçe
9000-11000 TL
Ben laptopumu aldığımda dışında çıt çıt plastiklerden vardı. Tek kat olmasına karşın kalın bir plastikti. Kutusunu açarken videoya çektim ben.(herhangi bir hasar yoktu bu arada) Ne olur ne olmaz diye. Senin de öyle yapmanı öneririm.
Çok teşekkür ederim bütün yardımların için usta çok sağolasın.Kendine iyi bak,sağlıklı günler dilerim.
15 biraz daha ısınıyor, 2 tane USB portu var sadece, ekranı daha küçük ve numpad yok. Eğer bravo 15'te kararlıysanız @Arda Demirkıran hocam kullanıyor onu, eğer müsaitse ve sorunuz varsa cevaplayacaktır.
Çok teşekkür ederim usta,çok sağolasın.Herhangi ulaşabileceğim bir sosyal mecra adresi varsa verebilirseniz veya ben vereyim eklerseniz çok iyi olur Arda bey'e de sormak isterdim cunku almakta kararlıyım bu ürünü ve şimdi kargoya vermek istiyordum bugün ulaşabilirsem güzel olur yani.

Çok teşekkür ederim bütün yardımların için usta çok sağ olasın. Kendine iyi bak, sağlıklı günler dilerim.

Çok teşekkür ederim usta, çok sağ olasın. Herhangi ulaşabileceğim bir sosyal mecra adresi varsa verebilirseniz veya ben vereyim eklerseniz çok iyi olur arda Bey'e de sormak isterdim cunku almakta kararlıyım bu ürünü ve şimdi kargoya vermek istiyordum bugün ulaşabilirsem güzel olur yani.

@Arda Demirkıran hocam bakar mısınız?

Etiketlediğiniz etiketler için çok teşekkür ederim @Radeon RX 5500M.@Mugetsu94 hocam sorularınıza gelecek olursak ben şahsen şu an memnunum laptopumdan. Kargo sürecinde bir sorun yaşamadım. HepsiJet kargo ile geldi. Firma gelen ürüne bakmamızı istiyordu sağlam mı değil mi diye. Geldiğinde kargocuya bakmam gerektiğini söylediğimde "baksanız bile hasarlı olda da şu an bunu teslim alamam. Ayrı bir tutanakla satıcıya ulaşmanız gerekecek." Dedi. Ben de ne olur ne olmaz kutuyu açarken videoya aldım. Üründe herhangi bir hasar yoktu. Ürüne gelecek olursak mühendislik uygulamaları için güçlü işlemcili laptoplar gerek. Sakın Monster'a karışmayın. Hem sizin kriterlerinize uygun değil hem de tamamen şans işi Monster laptop almak. Bravo 15'i almadan önce 1 ay boyunca Bravo 17'yi takip ettim ve bravo 15 8950₺ gibi çok uygun bir fiyata buldum ve aralarında sadece 8 GB RAM yani sonradan halledilebilecek bir donanım ve 1.7 inç ekran boyutu, benim için çok önemli değildi, aradaki 2000₺'ye değmeyeceğini bildiğim için bravo 15'i tercih ettim.

@Arda Demirkıran hocam siz de galiba.

Bu laptopu kullanıyormuşsunuz. Memnun musunuz? Isınma sorunu biraz var diye okudum başka bir sıkıntısını görmedim. Tabi siz kullanan biri olarak daha iyi olumlu ve olumsuz yönlerini söyleyebilirsiniz. Vaktiniz varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Isınma konusunda kesinlikle katılmıyorum. Cihaz mia gibi serin serin çalışıyor. Bravo 17 ile kasaları neredeyse aynı sadece boyut farkı var o yüzden belki bir tık daha iyi olabilir Bravo 17'nin soğutması. Oyunlarda aldığım sıcaklık değerlerinden oldukça memnunum. Sadece CS:GO'da beklediğimden daha az FPS alıyorum. Ona da çift kanal RAM olmamasından dediler.

Etiketlediğiniz etiketler için çok teşekkür ederim @Radeon RX 5500M.@Mugetsu94 hocam sorularınıza gelecek olursak ben şahsen şu an memnunum laptopumdan. Kargo sürecinde bir sorun yaşamadım. HepsiJet kargo ile geldi. Firma gelen ürüne bakmamızı istiyordu sağlam mı değil mi diye. Geldiğinde kargocuya bakmam gerektiğini söylediğimde "baksanız bile hasarlı olda da şu an bunu teslim alamam. Ayrı bir tutanakla satıcıya ulaşmanız gerekecek." Dedi. Ben de ne olur ne olmaz kutuyu açarken videoya aldım. Üründe herhangi bir hasar yoktu. Ürüne gelecek olursak mühendislik uygulamaları için güçlü işlemcili laptoplar gerek. Sakın Monster'a karışmayın. Hem sizin kriterlerinize uygun değil hem de tamamen şans işi Monster laptop almak. Bravo 15'i almadan önce 1 ay boyunca Bravo 17'yi takip ettim ve bravo 15 8950₺ gibi çok uygun bir fiyata buldum ve aralarında sadece 8 GB RAM yani sonradan halledilebilecek bir donanım ve 1.7 inç ekran boyutu, benim için çok önemli değildi, aradaki 2000₺'ye değmeyeceğini bildiğim için bravo 15'i tercih ettim.

Isınma konusunda kesinlikle katılmıyorum. Cihaz mia gibi serin serin çalışıyor. Bravo 17 ile kasaları neredeyse aynı sadece boyut farkı var o yüzden belki bir tık daha iyi olabilir Bravo 17'nin soğutması. Oyunlarda aldığım sıcaklık değerlerinden oldukça memnunum. Sadece CS:GO'da beklediğimden daha az FPS alıyorum. Ona da çift kanal RAM olmamasından dediler.
Çok teşekkür ediyorum Arda hocam, beni fazlasıyla rahatlattınız.Ben de genel olarak güzel bulduğum için indirgemeler sonucunda bu modelde karar kılmıştım.Sadece Msi alpha'nın ekran kartı 6 gb olduğu için daha uzun ömürlü ve fps oyunlarında daha iyi bir deneyim sunacağından kararsızdım ama 2.600 tl gibi bir farka değmez diye düşünüyorum.Mağazalara soracağım depodan getirtebilirlerse gidip alacağım ama siz kargo ile de pek sıkıntı yaşamazsın diyorsunuz o zaman en kötü senaryoda videoya almak mantıklı gibi gerçi ölü piksel tarzı birşey olursa videoda gözükmeyecektir.Bakalım hayırlısı,çok teşekkür ediyorum ilgilenip cevap yazdığınız için.Sağlıklı günler dilerim.

Çok teşekkür ediyorum arda hocam, beni fazlasıyla rahatlattınız. Ben de genel olarak güzel bulduğum için indirgemeler sonucunda bu modelde karar kılmıştım. Sadece MSI Alpha'nın ekran kartı 6 GB olduğu için daha uzun ömürlü ve FPS oyunlarında daha iyi bir deneyim sunacağından kararsızdım ama 2.600 TL gibi bir farka değmez diye düşünüyorum. Mağazalara soracağım depodan getirtebilirlerse gidip alacağım ama siz kargo ile de pek sıkıntı yaşamazsın diyorsunuz o zaman en kötü senaryoda videoya almak mantıklı gibi gerçi ölü piksel tarzı bir şey olursa videoda gözükmeyecektir. Bakalım hayırlısı, çok teşekkür ediyorum ilgilenip cevap yazdığınız için. Sağlıklı günler dilerim.

Ne demek hocam, ben teşekkür ederim. Bu forum benim senin gibi insanların kaynaşıp, bilgi aktarımı yapması için oluşturuldu. Bizim de vazifemiz olur.

Kargoda bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum açıkçası.

Ölü piksel testlerini de yaptım ben de çıkmadı. Zaten şans işi biraz ölü piksel meselesi.

6 GB VRAM tabii ki daha uzun ömürlü olur. Bütçenize kalmış bir durum tabii.

Hocam bir ricam daha olacaktı sizden mümkünse tabi. Laptop'u freedos olarak alacağım.Win 10 home kurmayı düşünüyorum.Ama kurarken sıkıntı yaşarsam veya driverları kurmada bir sıkıntı yaşarsam sizden yardım alabilir miyim? Bunun için yasak değilse eğer sosyal medya adresimi versem ekler misiniz? Oradan size daha kolay ulaşıp yardım alabilmek adına, gerçekten çok sevinirim.

Hocam bir ricam daha olacaktı sizden mümkünse tabii. Laptop'u FreeDOS olarak alacağım. Win 10 Home kurmayı düşünüyorum. Ama kurarken sıkıntı yaşarsam veya driverları kurmada bir sıkıntı yaşarsam sizden yardım alabilir miyim? Bunun için yasak değilse eğer sosyal medya adresimi versem ekler misiniz? Oradan size daha kolay ulaşıp yardım alabilmek adına, gerçekten çok sevinirim.

Yasak mı değil mi tam bilmiyorum ama pek sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Instagram'dan ulaşabilirsiniz bana. Yazın veya ben ulaşırım size.

Hocam bir ricam daha olacaktı sizden mümkünse tabii. Laptop'u FreeDOS olarak alacağım. Win 10 Home kurmayı düşünüyorum. Ama kurarken sıkıntı yaşarsam veya driverları kurmada bir sıkıntı yaşarsam sizden yardım alabilir miyim? Bunun için yasak değilse eğer sosyal medya adresimi versem ekler misiniz? Oradan size daha kolay ulaşıp yardım alabilmek adına, gerçekten çok sevinirim.

Hocam FreeDOS laptoplar daha ucuz ve kurması 10 dk'nizi almaz internette zaten bir sürü videolar var tek gereken şey 8 GB'lik USB flash bellek.
Bu arada MSI Bravo 15'i @Samotne Ciasteczka mühendislik için uygun mudur? Son olarak onun görüşünü alalım...

Hocam FreeDOS laptoplar daha ucuz ve kurması 10 dk'nizi almaz internette zaten bir sürü videolar var tek gereken şey 8 GB'lik USB flash bellek.
Bu arada MSI Bravo 15'i @Samotne Ciasteczka mühendislik için uygun mudur? Son olarak onun görüşünü alalım...
Sağolun hocam gördüm epey video var internette bende kurmuştum win 7,win 10 daha kolay diyorlar ama driverlar konusunda en güncel ve en uygunlarını seçmek acısından demiştim.Teşekkür ederim ilginiz için @Samotne Ciasteczka hocamda fikrini belirtirse çok güzel olur muhtemelen alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı