Oyun ve Office için masaüstü bilgisayar önerisi

Merhaba. Masaüstü bilgisayarlar konusunda pek bilgim yok, 4- 5 bine yakın hazır toplanmış, evime geldiği anda takıp çalıştıracağım bir PC istiyorum. FPS oyuncusu değilim arada bir PUBG Lite ya da CS girerim ama nadir daha çok çevrimdışı hikayeli oyunlar oynuyorum (Tomb Raider, Witcher, Assassin's Creed vb.) ama aşırı derecede sabah akşam oyun oynama alışkanlığım yok. Haftada en fazla 8-9 saat oyun oynarım. Şimdi eski Laptop'um i3 4 GB RAM'di (daha fazla bilgim yok) masaüstümde olmasını istediğim özelliklerin ikisi de bunların bir üstü, i5 ve 8 GB RAM. Tabi fiyatı uygunsa daha yüksek de olur. Bir süre araştırdım lakin o kadar çok özelikleri var ki aşırı kafam karıştı. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Tavsiyem işlemci için i5 diye gidip 1. veya 2. nesil bilgisayar alma. Alıyorsan i5'in daha yeni nesillerini almaya çalış, alamıyorsan i3'ün yeni nesilleri işini görecektir. i5 diye gidip tarihi eser alma kısacası.

Merhaba. Masaüstü bilgisayarlar konusunda pek bilgim yok, 4- 5 bine yakın hazır toplanmış, evime geldiği anda takıp çalıştıracağım bir PC istiyorum. FPS oyuncusu değilim arada bir PUBG Lite ya da CS girerim ama nadir daha çok çevrimdışı hikayeli oyunlar oynuyorum (Tomb Raider, Witcher, Assassin's Creed vb.) ama aşırı derecede sabah akşam oyun oynama alışkanlığım yok. Haftada en fazla 8-9 saat oyun oynarım. Şimdi eski Laptop'um i3 4 GB RAM'di (daha fazla bilgim yok) masaüstümde olmasını istediğim özelliklerin ikisi de bunların bir üstü, i5 ve 8 GB RAM. Tabi fiyatı uygunsa daha yüksek de olur. Bir süre araştırdım lakin o kadar çok özelikleri var ki aşırı kafam karıştı. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Hazır sistem de alsanız hemen takıp çalıştıramazsınız, Ekran kartının zarar görmemesi için kutuya koyarlar genelde, montaj hizmeti veren siteler olur mu? Yani hazır PC'ler gibi.

Tavsiyem işlemci için i5 diye gidip 1. veya 2. nesil bilgisayar alma. Alıyorsan i5'in daha yeni nesillerini almaya çalış, alamıyorsan i3'ün yeni nesilleri işini görecektir. i5 diye gidip tarihi eser alma kısacası.

Evet bunu bir arkadaşımdan daha duydum i3 ne yazık ki şu an oynamak istediğim oyunların özelliklerini kaldırmıyor bu yüzden i5 istedim, almaya karar verdiğim birkaç PC'de 1. nesildi bende vazgeçtim. Nesil arttıkça fiyatta arttığı için biraz sıkıntıya sokuyor fazla açılmak istemiyorum. İkinci ellere bakmayı düşünüyorum lakin teknolojik ürünlerde ikinci ele güvenmek çok zor oluyor. Önerin için teşekkür ederim. 😊
Bütçe belirtin lütfen, ve hazır sistem de alsanız hemen takıp çalıştıramazsınız, ekran kartının zarar görmemesi için kutuya koyarlar genelde, montaj hizmeti veren siteler olur mu? Yani hazır PC'ler gibi.

4-5 bin civarı bir bütçem var, direk takıp çalıştırayım derken o kadar basit olmayacağını biliyorum lakin çok uğraştırmacak düzeyde olmalı internetten bakıp hemen yapabilmeliyim.
Hazır sistem de alsanız hemen takıp çalıştıramazsınız, ekran kartının zarar görmemesi için kutuya koyarlar genelde, montaj hizmeti veren siteler olur mu? Yani hazır PC'ler gibi.

Evet olabilir ya da yakınımda ki bir bilgisayarcıya gidip ekran kartını takmasını isterim, çok fazla para isteyeceklerini sanmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı