Oyun ve yayın için 6900 XT vs. RTX 3080

Tak çalıştır kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz wattman sorunuyla karşılaşmadım. Ancak kartın çok fazla potansiyeli var overclock yapınca ortaya çıkan, stok halde kullanmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Geçen Forza Horzion 5 benchmark yaptım 2K Extreme ayarlarda stok halde 86 FPS overclocklu halde 100 FPS çıktı ortalama.

Ben RM750 ile kullanıyorum 6900 XT’yi ve fazla fazla yetiyor kart zaten 300 watt civarı çekiyor. Size de TX750M fazla fazla yeter RM1000x e gerek yok.
Çok teşekkür ederim. İşlemcim 5900x Ram 16x2 32GB 3600MHz CL16, 3m ARGB led şerit, AIO ve toplam 9 tane ARGB fan var. 750w yeterse sorun yok ama yine de ileriye de dönük olsun diye 1000w istiyorum.

Çok teşekkür ederim. İşlemcim 5900x Ram 16x2 32GB 3600MHz CL16, 3m ARGB led şerit, AIO ve toplam 9 tane ARGB fan var. 750w yeterse sorun yok ama yine de ileriye de dönük olsun diye 1000w istiyorum.
1000 watt para israfı olur. Kart stok halde 250-300 watt çekiyor, istersen overclock yaparak 450 watt a kadar çektirtebiliyorsun ama 450 watt çekersen bile sorun olmuyor PSU.

1000 watt para israfı olur. Kart stok halde 250-300 watt çekiyor, istersen overclock yaparak 450 watt a kadar çektirtebiliyorsun ama 45 watt çekersen bile sorun olmuyor PSU.
Teşekkür ederim, kullandığım PSU nun enerji işleyişini araştıracağım. Ona göre hareket ederim. Haklısınız.
Hayır hocam yayinı işlemciden değil de ekran kartından verme olayından bahsediyorum.
NVIDIA NVENC teknolojisine biraz bakın hocam anlayacaksınız demek istediğimi.
2 kart arasında olan güç farkını bilmiyorum o yüzden hiç yorum yapmıyorum o konuda genel olarak AMD kartları ile ilgili bilgim yok.
Bunu bilmiyordum, belirttiğiniz için teşekkürler. Artıları-Eksileri tabiki değerlendirmem gerekiyor.

MSI model 6900x kullanan kullanıcıların da tecrübesel yorumunu alabilseydim çok daha iyi olacaktı.

Son düzenleme:
En ucuzu 6900xt ancak aklım nvidia da daha önce de kullandığım için. Tabi aklımın Nvidia da olması benim illa Nvidia seçeceğim anlamına gelmez. Paramızı zor kazanıyoruz, en mantıklısı en performanslısı hangisi olacaksa onu istiyorum
Hocam haklısınız sizi en uzun süre hangisi götürür ise onu seçin elbette fakat işlemci gücü de önemli işlemciniz nedir?

Hocam haklısınız sizi en uzun süre hangisi götürür ise onu seçin elbette fakat işlemci gücü de önemli işlemciniz nedir?
Eğer 6900xt Ekran kartını da sistemime eklersem ana bileşenlerim şu şekilde olacak:

-Ryzen 9 5900x
- Msi 6900x Gaming Z Trio
- Gskill Trident Z Neo 2x16 32gb 3600mhz CL16
- Asus Rog Strix B-550 XE ya da Rog Strix X570 Dark Hero (Şuan Tuf X570 var)
- Corsair TX750M 750w

6900XT almanızı tavsiye ederim. Aradaki 250 Euro'luk farka değmez. Sürücü sorunları ise bayağı bir çözüldü. Eski sorunlar yok denilecek kadar az yani.

Çok para vericeksen Amd kart alma. Nvidia akar. RTX 3080Tİ alırım yerinde olsam.
Neden peki?
6900XT almanızı tavsiye ederim. Aradaki 250 Euro'luk farka değmez. Sürücü sorunları ise bayağı bir çözüldü. Eski sorunlar yok denilecek kadar az yani.
Hali hazırda böyle bir ödeme yapmışken ileride sorun yaşamamak için aklıma takılmıştı ama 6000 serisi kullanıcıları pek bir sorundan söz etmiyor. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı