Oyun Videosu ve Yayıncılık için gerekli Programlar Nelerdir?

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Arkadaşlar herkese merhaba. 2 yıldır üzerinde sürekli düşündüğüm ve bir türlü başlayamadığım Video içerik üreticisi ve yayıncılık olayına başlamak istiyorum. Ben kendi işimi kendim yapmayı severim. Bundan dolayı kendimi marka gibi gösterecek logodan, yayıncı emotelarına kadar her şeyiyle kendim uğraşmak istiyorum. Bazı yayıncılar gibi basite kaçıp yayın kesintilerini oyun videosu gibi yayınlamak istemiyorum açıkçası.

Bana hem yayıncılık için, hem oyun içi video kaydı için, hem render ve düzenleme işleri için, hem de thumbnail, logo ve yayın içindeki görsel tasarımlar için program tavsiyelerine ihtiyacım var. Hatta Intro için bile kendim uğraşmak istiyorum. Bu dönemde bir çok popüler insan varken kötü noktadan başlamak yerine daha profesyonelce başlamanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Önerileriniz çok önemli. Cevaplarınızı bekliyorum.

Youtube videosu hazırlayacaksanız Adobe Premier ile videonuzu düzenleyebilirsiniz. Kendinize logo, görsel tasarımlar hazırlayacaksanız After Effects kullanabilirsiniz.

Video kaydı için kart Nvidia ise, Game Experinceden video kaydı akıcı 60 FPS yapabilirsin. Video çekim kalite ayarları youtubede çokca mevcut. Edit olarak ben Sony Vegas 14 kullanıyorum.Link bırakıyorum aşağıya sadece giriş introsunu izleyebilirsin Vegas ile yapmıştım🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevaplarınız için teşekkürler. Nvidia ekran kartı kullanıyorum. Fakat o noktada Action adlı bir uygulama buldum. Şuan 30 günlük deneme sürümünü deniyorum ve beğenirsem key almayı düşünüyorum. (Key de ucuz değilmiş, 160TL ama değer gibi.) Öteki taraftan Photoshop ve After Effects bende var.

Öteki taraftan Youtube kanalım için kapak fotoğrafı ve avatar oluşturmayı düşünüyorum. Daha önce bir kaç kez üstünde uğraşmıştım fakat bu konularda fazla becerikli olduğumu söyleyemeyeceğim.

Ayrıca yapmayı çok istediğim Twitch'te yayın yapan Danucd'nin yaptığı gibi şimdilik tek kamera ileride 2 kamera olmak üzere yüksek bağış listesi, Abone olan son 10 kişi'nin gözükeceği bir şey yapmak istiyorum.. Bunun nasıl yapılacağı konusunda en ufak fikrim yok.

AT-cm_381652468-preview-480x272.jpg

Yayıncılık için obs kullanabirsin.

Araştırmama göre başka seçenek yok gibi yayın için.

Cevaplarınız için teşekkürler. Nvidia ekran kartı kullanıyorum. Fakat o noktada Action adlı bir uygulama buldum. Şuan 30 günlük deneme sürümünü deniyorum ve beğenirsem key almayı düşünüyorum. (Key de ucuz değilmiş, 160TL ama değer gibi.) Öteki taraftan Photoshop ve After Effects bende var.

Öteki taraftan Youtube kanalım için kapak fotoğrafı ve avatar oluşturmayı düşünüyorum. Daha önce bir kaç kez üstünde uğraşmıştım fakat bu konularda fazla becerikli olduğumu söyleyemeyeceğim.

Ayrıca yapmayı çok istediğim Twitch'te yayın yapan Danucd'nin yaptığı gibi şimdilik tek kamera ileride 2 kamera olmak üzere yüksek bağış listesi, Abone olan son 10 kişi'nin gözükeceği bir şey yapmak istiyorum.. Bunun nasıl yapılacağı konusunda en ufak fikrim yok.

Eki Görüntüle 383094

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı