Oyun yapımcıları neden oyunlarını kendi sitelerinde satmıyor?

Kendi sitelerinde satan çok var zaten.

Ancak Steam gibi oluşumlardaki amaç sadece oyun satılması değil, topluluk sayfalarında oyun hakkında her şeyin tartışılması, modlamalara kolay ulaşım vs gibi sebeplerden dolayıdır.

Yoksa bende sevmiyorum Steam’i, Epic’i…

Büyük firmalar dışında imkansız, ayakta kalamazlar. Büyük firmalar da zaten kendi mağazalarına koyuyorlar oyunlarını.

Kendi sitelerinde satan çok var zaten.

Ancak Steam gibi oluşumlardaki amaç sadece oyun satılması değil, topluluk sayfalarında oyun hakkında her şeyin tartışılması, modlamalara kolay ulaşım vs gibi sebeplerden dolayıdır.

Yoksa bende sevmiyorum Steam'i, Epic'i…

Her hafta bedava oyun veren Epic'i nasıl sevmiyorsun? Onun sayesinde bedava GTA 5'im oldu.

Satıyorlar ancak ne kadar başarılı olduğu tartışılır. Steam her satıştan %30, Epic Games ise %12 komisyon almakta. Komisyon vermeyi kimse istemez ama müşteri çok.

Her hafta bedava oyun veren Epic'i nasıl sevmiyorsun? Onun sayesinde bedava GTA 5'im oldu.
Ya konu bedava oyun vermesi değil arkadaşım burada.

Sizin için önemli olan tek şey “bedava” bir şeylere sahip olabilmek.

Benim bahsettiğim şey Epic’in Steam’e göre eksik tarafları. Kaç sene oldu hala ben göremedim topluluk sayfası, mod ekleme sayfası.

Para verip Anno 1800 alıyorum, oyuna girerken benden Ubisoft Connect uygulaması istiyor. Ubisoft’ta da aynı fiyata satılıyor bu oyun. Epic üzerinden niye alıyorum o halde? Gider Ubisoft’tan alırım, Epic kullanmam gibi örnekler veririm.

Ya da Rocket League neden sadece Epic’te var?

2 lira daha ucuza Oxygen Not Included alıyorsun, modlama yapamıyorsun.

Bedava baldan tatlıdır değil konu.

Geri
Yukarı