Oyun yapma ve robotik kodlama

burakdurdag

Kilopat
Yer
ERZURUM
Daha fazla  
Meslek
Kimya Mühendisi
Kimya mühendisiyim ama iş bulmakta sıkıntı yaşıyorum bir süredir üstüne dünyanın gittiği yön ve kendi zevklerim doğrultusunda oyun yapma ve robotik kodlama alanlarında bir gelecek düşündüm kendimce birkaç firma gördüm eğitim veriyorlar biraz masraflı olduğu için tecrübeli olan arkadaşlardan fikir almak için burada bu konuyu açmak istedim. Tecrübesi olanların tecrübelerini anlatmaları beni sevindirecektir. Teşekkürler.

Robotik kodlama ve oyun yapma konusunda internet açık bir deniz, isterseniz bir dünya kitap da var. Doğru kaynakla ve yönledirmeyle hiçbir aracı firmaya bağlı kalmadan öğrenmeniz mümkün.

Robotik alanında kendini geliştirirsen eğitmen olarak bir yerlere girebilirsin belki ama pandemi yüzünden zorlaştı süreçler.

Bunun dışında dışarıdan alacağın bir eğitimle, ciddi bir iş yapman zor olacaktır diye düşünüyorum.

Kimya mühendisi iş bulamıyor mu? 🤐
Maalesef.
Robotik kodlama ve oyun yapma konusunda internet açık bir deniz, isterseniz bir dünya kitap da var. Doğru kaynakla ve yönledirmeyle hiçbir aracı firmaya bağlı kalmadan öğrenmeniz mümkün.
Doğru kaynak ve doğru yönlendirme nedir tam olarak?
Mekatronik alaninin kimya sektorunden daha fazla is imkani sundugunu hic sanmiyorum Turkiye'de.
Kimyacı değilim mühendisim burda amacım bir umut.
Robotik alanında kendini geliştirirsen eğitmen olarak bir yerlere girebilirsin belki ama pandemi yüzünden zorlaştı süreçler.

Bunun dışında dışarıdan alacağın bir eğitimle, ciddi bir iş yapman zor olacaktır diye

Bunun dışında dışarıdan alacağın bir eğitimle, ciddi bir iş yapman zor olacaktır diye düşünüyorum.

Bahsettiğim sektörlere girmemin mantığı pek yok mu yani ?

Maalesef.

Doğru kaynak ve doğru yönlendirme nedir tam olarak?

Kimyacı değilim mühendisim burda amacım bir umut.
Doğru kaynak: Bir çok kişi bu işlerde içerik üretiyor ancak bazıları ya kendisi de öğrendiği kadarıyla anlatıyor ya eksik bilgi veriyor.
Doğru yönlendirme: Başlangıç ve sonrası için neleri yaparsanız faydalı olur neler size bilgi katar bunları doğru anlatan kişilere ihtiyacınız var.
Bu konularda Youtube üzerinde Engin Demiroğ'un kanalını öneririm kodlama için.
Udemy'de kodlama için "99+ saatte Sektörün Aranan Yazılımcısı Olmak" kursunu öneririm.
Udemy'de oyun yapımı için Kaan Acedmy'i öneririm.
Aman dikkat Jankat Gürbüz'ün kursunu almayın.

Doğru kaynak: Bir çok kişi bu işlerde içerik üretiyor ancak bazıları ya kendisi de öğrendiği kadarıyla anlatıyor ya eksik bilgi veriyor.
Doğru yönlendirme: Başlangıç ve sonrası için neleri yaparsanız faydalı olur neler size bilgi katar bunları doğru anlatan kişilere ihtiyacınız var.
Bu konularda Youtube üzerinde Engin Demiroğ'un kanalını öneririm kodlama için.
Udemy'de kodlama için "99+ saatte Sektörün Aranan Yazılımcısı Olmak" kursunu öneririm.
Udemy'de oyun yapımı için Kaan Acedmy'i öneririm.
Aman dikkat Jankat Gürbüz'ün kursunu almayın.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı