Oyun yapmak için kodlama ustası arıyorum

Papyrus

Hectopat
Yer
Karaaltan
Daha fazla  
Meslek
İstiyor: Bilgisayar mühendisi
Bana oyun yapmak için kodlama öğretecek usta arıyorum ve ben çırağım :D Minecraft benzeri Unturned benzeri bir şey yapmak istiyorum. Craftlar, ölünce eşya düşmesi gibi kodlamalar için bir usta arıyorum. Yardım edebilecek varsa yazsın. İllakı her şeyi bilen biride şart değil. Ben kodlamayı zerre bilmiyorum 3-5 bir şey de öğretebilirsiniz. Discord'dan sesli konuşarak veya mikrofonu olmayanlar için yazışarak iletişim kuracağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana oyun yapmak için kodlama öğretecek usta arıyorum ve ben çırağım :D Minecraft benzeri unturned benzeri bir şey yapmak istiyorum. Craftlar, ölünce eşya düşmesi gibi kodlamalar için bir usta arıyorum. Yardım edebilecek varsa yazsın. İllakı her şeyi bilen biride şart değil. Ben kodlamayı zerre bilmiyorum 3-5 bir şey de öğretebilirsiniz. Discord'dan sesli konuşarak veya mikrofonu olmayanlar için yazışarak iletişim kuracağım. Şimdiden teşekkürler.

Bu tarz bir kişiyi ücretli bir şekilde freelancer sitelerinden bulabilirsin. Eğer ücretsiz olmasını istiyorsan biraz uğraşman gerekebilir. İyi şanslar!

Bu tarz bir kişiyi ücretli bir şekilde freelancer sitelerinden bulabilirsin. Eğer ücretsiz olmasını istiyorsan biraz uğraşman gerekebilir. İyi şanslar!

YouTube'den anlatan da varda işte sormadan hiçbir şeyi tam anlayamıyorum.

Bu iş sadece oyunu kodlamakla bitmiyor. Ayrıca kimse bedavaya çalışmaz.

Ben discord sunucuma bot ayarlaması için bir başka sunucudan birine rica ettim yaptı tüm ayarları?
Discord sunucusuna bot ayarlamak çok kolay bir iş zaten. Herhangi bir kod yazılımı yapmıyor. Ayrıca oyun yazmak çok farklı bir olay.

Yazılım serüveni sandığın kadar kolay değil üzgünüm 10 yılı aşkın deneyimle hala hiç bir şey bilmiyorum. Ücretsiz yardımcı oluyorum elimden geldiğince Teamviewer üzerinden anlatarak kod yazıyorum yazdırıyorum, ama bu işi sadece kendi boş zamanımda alt yapısı olan kişiye yapabilirim.

Oyun yazmak sadece kod bilgisi değil ilham,sanat ve en önemlisi fikir gerektirir. Kod yazacak paralı birçok asker mevcut zaten bazı günler yazacak bir şey bulamıyor kafayı yiyorum. Demem o ki, içinizde gerçekten yoksa ya da bir kaç izleyince yapamıyorsanız denemeniz bir şey kazandırmaz maalesef söylüyorum ki buda tecrübeye mütabık bir deneyim oldu benim için.

Önce oyun için hangi dinamikleri kullanacağınızı sonra hangi platform da yazacağınızı daha sonra hangi dili kullanacağınızı en sonunda da oyunun nasıl olacağını düşünüp bilmeniz ve buna göre kriter belirleyip yazılım geliştirme uzmanı bulmanız gerekmektedir. İş birisinin, babasının hayrına sana gelip Discord bot yazmasında bitmiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı