Oyun yapmak için nasıl yazılım öğrenilir?

valnoxy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir oyun yapmak istiyorum aklımda çok iyi bir plan var ama yazılım bilmiyorum nereden başlamalıyım? Ne yapmalıyım?

synctious

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC Edition
CPU: Intel Core i5-12400F, Stok Soğutucu
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB CL16 3200MHz
Anakart: MSI H610M Bomber
PSU: ASUS TUF Gaming 650B 650W
Depolama: 500 GB XPG Spectrix S20G, 2 TB Seagate SKYHAWK Surveillance 5900 RPM
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301

Göz göre göre kazıklanarak 27 bin civarı ödedim. Siz siz olun bu dönemde sistem toplamayın.
C++ (oyun için miydi unuttum), Unity, şakam yok Roblox'dan oyun yapıp DevEx'e çevirmek Robux'u. Öğrenmek için özel kurs ya da para vermem diyorsan YouTube'dan öğrenebilirsin.

synctious

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC Edition
CPU: Intel Core i5-12400F, Stok Soğutucu
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB CL16 3200MHz
Anakart: MSI H610M Bomber
PSU: ASUS TUF Gaming 650B 650W
Depolama: 500 GB XPG Spectrix S20G, 2 TB Seagate SKYHAWK Surveillance 5900 RPM
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301

Göz göre göre kazıklanarak 27 bin civarı ödedim. Siz siz olun bu dönemde sistem toplamayın.

Syntax Error

Decapat
Yer
Arch Linaks
Arkadaşlar bir oyun yapmak istiyorum aklımda çok iyi bir plan var ama yazılım bilmiyorum nereden başlamalıyım? Ne yapmalıyım?

C temelli diller oyun için daha iyi. Çok popüler olan Unreal Engine 5 veya Unity'i kullanabilirsin. Unreal Engine 5 ile C++ kullanarak veya Blueprint sistemini kullanarak yapabilirsim. Unity'de ise C# kullanarak oyunlarını yapabilirsin. C++ C#'a göre daha zor. İlk C# temelini öğrenip sonra dokümantasyon ve birkaç videolar ile Unity'i kavrayabilirsin. Ben olsam başlangıç için Unity C# öneririm. İlerleyen zamanda daha profesyonel işler için Unreal Engine 5'e geçiş yaparsın.

Yukarı