Oyun yapmak için neler gerekli?

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bütün Technopat ailesine selam. Öncelikle sizlere birkaç bir şeyden bahsedeceğim. Ben şu an Gaziantep üniversitesinde bilgisayar programcılığı okuyorum (ilk senem)ve elimin altında M1 MacBook Air var. Bu bilgileri verdiğime göre 4 tane sorum olacak.
1) ben bu bölümü bitirdikten sonra oyun yapmak için gerekli bilgileri elde edebilecek miyim?
2) 2D bir oyun yapmak için ne gerekiyor [oyunun bütün her şeyini tek başıma hazırlamak istiyorum müzik , level dizayn, karakterler, animasyon+ olarak hem piksel hem de masa oyununa benzeyen strateji temalı oyun yapmak istiyorum]
3) eğer ki ben bu bölümü bitirdikten sonra oyun yapamayacaksam oyun yapmayı nasıl öğrenebilirim?
4) MacBook Air oyun yapmak için yeterli midir?

Not: Neden hocalarına sormuyorsun bunu derseniz hocalarıma ulaşamıyorum ders sonu olsun üniversite dışı olsun 1 dakika boş olmuyorlar.

Bölümle ilgili sormuşsun. Yanıtım için üzgünüm. Fakat oyun yapmak dediğin şey bir tek programlamadan ibaret değil. Her şeyden az buçuk bilgin varsa basit bir 2D oyun yapabilirsin elbette.

2) 2D bir oyun yapmak için ne gerekiyor [oyunun bütün her şeyini tek başıma hazırlamak istiyorum müzik , level dizayn, karakterler, animasyon+ olarak hem piksel hem de masa oyununa benzeyen strateji temalı oyun yapmak istiyorum.]
Programlar ve yazılım bilgisi gerekiyor. Unity'den kolayca yapabilirsin. YouTube'da Rehberleri mevcut. Pixel tasarımlar için basit uygulamalar var ve sistemin bir tık iyi olması gerekiyor. Ama hepsini aynı anda yapmanı pek tavsiye etmem. Eğer Steam gibi bir platformda paralı yayımlayacaksan bence en azından müzikleri başkasına yaptır, daha iyi olur.

Üniversiteye bir şeyler öğretsinler diye değil bir şeyler öğreneyim diye gitmelisin. Sana verileni öğrenirsen sadece mezun olursun. Bunun eksikliğini sektöre atılınca çok daha net anlarsın diye düşünüyorum.
Meraklı ve fazlasıyla hevesli olmalısın. Sana tavsiyem budur.

Üniversiteye bir şeyler öğretsinler diye değil bir şeyler öğreneyim diye gitmelisin. Sana verileni öğrenirsen sadece mezun olursun. Bunun eksikliğini sektöre atılınca çok daha net anlarsın diye düşünüyorum.
Meraklı ve fazlasıyla hevesli olmalısın. Sana tavsiyem budur.

Evet bunun farkındayım ve daha üniversite başlamadan Udemy'den 2 adet C sharp kursu aldım.

Programlar ve yazılım bilgisi gerekiyor. Unity'den kolayca yapabilirsin. YouTube'da rehberleri mevcut. Pixel tasarımlar için basit uygulamalar var ve sistemin bir tık iyi olması gerekiyor. Ama hepsini aynı anda yapmanı pek tavsiye etmem. Eğer Steam gibi bir platformda paralı yayımlayacaksan bence en azından müzikleri başkasına yaptır, daha iyi olur.

Hocam Unity'den kolayca yapabiliyorsunuz demişsiniz de benim yapacağım şey basit olmayacak ilgimde var ve doğru konuşacaksak şu an hayatımdaki odak noktam bu bir de her şeyi kendi yapma isteğimin nedeni her şeyi benimsemek istiyorum. Bir de sistemin bir tık iyi olması gerekiyor demişsiniz M1 MacBook Air yeterli değil midir?

1-) Hayır
2-) Kabaca söylersek programlama, grafik tasarım, müzik ve oyun içi sesler, animasyon.
3-) İnternetten.
4-) Uzun bir süre önce M1 işlemcilerin Unity ve Unreal'da sıkıntılar yarattığı, tam uyumlu olmadığı söyleniyordu, şu an ne durumdalar bilmiyorum. Godot, GameMaker gibi motorlarda bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Yani kısaca oyun motoruna göre değişir.

1-) hayır.
2-) kabaca söylersek programlama, grafik tasarım, müzik ve oyun içi sesler, animasyon.
3-) internetten.
4-) uzun bir süre önce M1 işlemcilerin Unity ve Unreal'da sıkıntılar yarattığı, tam uyumlu olmadığı söyleniyordu, şu an ne durumdalar bilmiyorum. Godot, gamemaker gibi motorlarda bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Yani kısaca oyun motoruna göre değişir.

Teşekkürler derim hocam ellerinize sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı