Oyun yükleyip silmek telefonu ağırlaştırır mı?

Ben Note 8 Pro 64 GB kullanıyorum. Genelde çok oyun oynayan birisiyimdir. Sorum şu olacak. Sürekli oyun indirip silmek telefona zarar verir mi? Ya da verirse ne kadar zarar verir? Son sorum olarak da telefonu 2 gün önce aldım ama Android işlemcisi %30'larda pil tüketiyor. Bu normal mi? Şimdiye kadar 2 oyun yükledim. Birisi PUBG birisi mobil Legend. Şimdiden teşekkür ederim.

En Note 8 Pro 64 GB kullanıyorum. Genelde çok oyun oynayan birisiyimdir. Sorum şu olacak. Sürekli oyun indirip silmek telefona zarar verir mi?

Cevap: Silip yüklemek zarar vermez.

Bir de batarya sağlığı için ne yapmam gerek? Şarj olayını bazıları diyor %15 altına düşmesin, %85 üstüne de çıkmasın. Doğru mu bu?

Cevap: O düşünce yanlış sadece daha fazla şarja takarsın.

Son sorum olarak da telefonu 2 gün önce aldım ama Android işlemcisi %30'larda pil tüketiyor. Bu normal mi? Şimdiye kadar 2 oyun yükledim. Birisi PUBG birisi mobil Legend.

Cevap: Pil optmizasyonu var onu bir yap belki düzelir.

Bir de batarya sağlığı için ne yapmam gerek? Şarj olayını bazıları diyor %15 altına düşmesin, %85 üstüne de çıkmasın. Doğru mu bu?

Cevap: O düşünce yanlış sadece daha fazla şarja takarsın.
Düşünce yanlış değil, günümüzde kullanılan batarya teknolojileri ne kadar devirdaim olursa o kadar çok tazeliğini korumakta, belki mantıksız geliyor olabilir fakat gerçek bu.
Batarya %15 altına düştüğünde sınırları zorlamış oluyoruz, arada bir düşebilir fakat her gün düşmesi bataryanın ömrünü ciddi oranda kısaltıyor, sonuçta bataryayı öldürüp öldürüp diriltiyoruz.
%85 üzerine çıkmasa daha iyi.
Hemen örneği kendimizden verelim; Yemek yediğimizde tıka basa yesek kendimizi nasıl hissederiz? Tabi ki şişkin ve bezmiş hissederiz, ve bu da vücudumuza ciddi oranda zarar veriyor.
Şimdi kabul edeyim mantıksız bir örnek oldu fakat aklıma şu an bu geldi 😄.
Neyse işte, bataryanızın en boşu %15, en dolusu da %85 veya %90 olsun. Tecrübeyle sabit bataryanızın ömrü daha uzun olacaktır emin olun.

Düşünce yanlış değil, günümüzde kullanılan batarya teknolojileri ne kadar devirdaim olursa o kadar çok tazeliğini korumakta, belki mantıksız geliyor olabilir fakat gerçek bu.
Batarya %15 altına düştüğünde sınırları zorlamış oluyoruz, arada bir düşebilir fakat her gün düşmesi bataryanın ömrünü ciddi oranda kısaltıyor, sonuçta bataryayı öldürüp öldürüp diriltiyoruz.
%85 üzerine çıkmasa daha iyi.
Hemen örneği kendimizden verelim; yemek yediğimizde tıka basa yesek kendimizi nasıl hissederiz? Tabi ki şişkin ve bezmiş hissederiz, ve bu da vücudumuza ciddi oranda zarar veriyor.
Şimdi kabul edeyim mantıksız bir örnek oldu fakat aklıma şu an bu geldi 😄.
Neyse işte, bataryanızın en boşu %15, en dolusu da %85 veya %90 olsun. Tecrübeyle sabit bataryanızın ömrü daha uzun olacaktır emin olun.

Ben yanlış okumuşum şu 50-80 arasında çekin şarjdan diyenlerden sandım 15'in altına indirilmemeli fakat her zaman tam doldursak ta bir şey değişmez diyorum hala.

Selamün aleyküm kardeşim benim telefon da titreme var 8/256 1 aylık telefon bu sorun tek bende mi yoksa genel mi merak ettim oyun içinde kendi kendine sağ sol dönüyor düz şekilde giderken sürekli panik atak gibi oynuyor ekran varmı bir çözümü bunu yardımcı olsun biri bana
Poco X3 PRO 8 lik telefon
Selamün aleyküm kardeşim benim telefon da titreme var 8/256 1 aylık telefon bu sorun tek bende mi yoksa genel mi merak ettim oyun içinde kendi kendine sağ sol dönüyor düz şekilde giderken sürekli panik atak gibi oynuyor ekran varmı bir çözümü bunu yardımcı olsun biri bana. POCO X3 PRO

Geri
Yukarı