Oyuna girdikten 3-4 dakika sonra monitör kapanıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 yıl sonunda bir PC topladım fakat her şeyde olduğu gibi bunda da bir talihsizlik ile karşılaştım. Normalde PC'de hiçbir sıkıntı yok. Fakat herhangi bir oyuna girdikten 4-5 dk sonra monitörün ekranı gidiyor ve siyah ekran veriyor. Fakat kasa ve ekran kartı halen çalışır durumda ve oyunun sesi gelmeye devam etmekte. MSI Afterburner ile de ölçtüm herhangi bir aşırı ısınma olayı da yok.

Sistemim şu şekilde
Intel Core 2 Quad Q9400 2.66GHz
8 GB RAM
NVIDIA GeForce N470 GTX
Windows 10 Precision WorkStation T3400.

Sanırım sıkıntı ekran kartında. Bu sıkıntının çözümünü bilen varsa bir el atsın. Boşa ekran kartı almayalım bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 3 yıl sonunda bir PC topladım fakat her şeyde olduğu gibi bunda da bir talihsizlik ile karşılaştım. Normalde PC'de hiçbir sıkıntı yok. Fakat herhangi bir oyuna girdikten 4-5 dk sonra monitörün ekranı gidiyor ve siyah ekran veriyor. Fakat kasa ve ekran kartı halen çalışır durumda ve oyunun sesi gelmeye devam etmekte. MSI Afterburner ile de ölçtüm herhangi bir aşırı ısınma olayı da yok.

Sistemim şu şekilde.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce N470 GTX.
Windows 10 Precision workstation t3400.

Sanırım sıkıntı ekran kartında. Bu sıkıntının çözümünü bilen varsa bir el atsın. Boşa ekran kartı almayalım bir de.

Bazı monitörler güç tasarrufu için uyku modu ayarı olabiliyor veya Windows uyku modu ayarı olabilir.
Onları kontrol et.

Sistemim şu şekilde.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce N470 GTX.
Windows 10 Precision workstation t3400.

Windows arama kısmına güç seçenekleri yaz orada ek planlari gizle var ona tıkla yüksek performansı seç fakat performansım daha iyi olsun diyorsan CMD'yi açıp oraya bu kodu yazıp ek planlari gizleye tekrar tıklayıp nihai performansı seç CMD kodu: "powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61"

Monitör ayarlarına baktın mı?

Bilemiyorum hocam, bazen sistemler nedensizce kafayı yiyor bu tarz hatalar için zaten en büyük sorun hatayı bulmak oluyor çözmek değil.
Kesinlikle haklısınız. Sorunu bulabilsek çözümü en fazla 10 dk alır. Fakat tam 9 saattir bunu araştırıyorum. Girmediğim forum denemediğim şey kalmadı. Hatta yabancı forumlarda da baktım fakat net bir şey bulamadım.

Önceden yüksekte idi. Fakat şu anda YouTube da gördüğüm bir öneriye dayanarak ayarı dengeliye çekip, gelişmiş ayarlardan da işlemci güç yönetim ayarlarını yaptım. Fakat sorun halen devam etmekte..

Windows arama kısmına güç seçenekleri yaz orada ek planlari gizle var ona tıkla yüksek performansı seç fakat performansım daha iyi olsun diyorsan CMD'yi açıp oraya bu kodu yazıp ek planlari gizleye tekrar tıklayıp nihai performansı seç CMD kodu: "powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61"

Bu arkadaşımız size bir mesaj göz atın isterseniz.
Önceden yüksekte idi. Fakat şu anda YouTube da gördüğüm bir öneriye dayanarak ayarı dengeliye çekip, gelişmiş ayarlardan da işlemci güç yönetim ayarlarını yaptım. Fakat sorun halen devam etmekte..

Monitör ayarlarınızı açın varsa Oto bright veya Oto Saturation yani otomatik tonlama ayarlarını önce On sonra Off yapıp deneyin.
Ayrıca, monitör modeli nedir?

Kusura bakmayın hocam mesajınızı yeni gördüm, bildirim düşmemiş. Önceden zaten ayar yüksek performantaydı. Fakat şimdi YouTube da gördüğüm bir öneriye dayanarak ayarı dengeliye çekip, gelişmiş ayarlardan da işlemci güç yönetim ayarlarını yaptım. Fakat sorun halen devam etmekte..
Bu arkadaşımız size bir mesaj göz atın isterseniz.

Monitör ayarlarınızı açın varsa Oto bright veya Oto Saturation yani otomatik tonlama ayarlarını önce On sonra Off yapıp deneyin.
Ayrıca, monitör modeli nedir?
Samsung Magic Bright adlı bir özellik var fakat üzerinde oynama yapamıyorum. Sanırım böyle bir özellik benim monitörde yok.
Samsung LC27F391FHMXUF modeli bu şekilde. Daha yeni aldım zaten 2 3 günlük.
birde mesela pencereli oyunlarda Minecraft, Pubg Mobile vs. gibi oyunlarda ekran kapanmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı