Oyuna Girdikten Bir Süre Sonra Kasıyor

Voyndex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba...
Battlefield 3 oyununa girdikten ortalama 30 dakika sonra kasıyor.
Sistemim ise şu şekilde:
  • Ekran Kartı: ZOTAC nVidia GeForce GTS 250
  • İşlemci: İntel i3-3240 GHz 3,40
Not: Ekran kartı boşta fanının %25 'ini kullanıp 58 derecede çalışıyor. Bu sıcaklık bir hayli yüksek sanırım. Yükte test edemedim. MSI Afterburner adlı programı indirip ayarladım fakat oyun içinde yazılar çok karışık geldi anlayamadım. Bu yüzden sıcaklıkları burada yazamıyorum ama eğer neyin ne olduğunu söylerseniz, oradaki değerleri size söyleyebilirim. Kasamı yeni temizledim. Onun dışında aklıma işlemcinin ısınması geliyor. Malum Bf3 multiplayer da işlemciye bir hayli yükleniyor. Kullandığım fan da stok fan olduğu için işlemcinin ısınmasından kaynaklı olarak bir kasma olabilir diye düşündüm.

Yardımlarınızı Bekliyorum...

Fanların tozlarını 2 defa aldım fakat fazla toz yok oyunun grafik video ayarlarını en düşük seviyeye aldım etkili oldu fakat cok falza değil oyuna ilk girdiğimde su gibi oynuyorum cok oyunculu veya az oyunculu daha sonradan kasa ısınınca kasmalar başlıyor bu da bana göre ısınmadan kaynaklı oldugunu gösterıyor fps değerlerimde 50-100 arası gayet iyi.

Macunlama işini pek bilmiyorum macunlama işini bi ara yapmaya çalışacagım bilgisayarcıya götüreceğim.
Isınma sebebi termal macundan başka ne sebep olabilir? Yani macunu değiştirdiğimde ısınma gene devam ediyorsa ne yapmam gerekıyor..

Cevaplarınızı Bekliyorum... İlgilenmeye Çalıştığınız İçinde Teşekkür Ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bilmiyorum fakat skype varsa ekran paylaşımı açarak yardımcı olabilirsin?tam bilmiyorum çünki:D şey birde benim ram 4 gb bf3 teyken 3,8 e cıkabılıyor yandex skype açık iken ama fazla şey acık değil ram yetersizliğinden olabilir mi? Veya ekran kartım biraz eski ordan olabilirmi skype warsa yardımcı cok rahat olabılırsın?

İşlemci: interl core i3-3240 3,40 ghz
Bellek: 4gb ram
Windows 7 ultimate 64 bit
Ekran kartı:zotac nvidia geforce 250 gts
38XNWr.jpg
Ekran kartımın bir görüntüsü bf3 teyken biraz fazla ısınıyor :(
tabi ana kartta ısınıyor sorun işlemci mi ekran kartı mı çözemedım ama ısınmadan kaynaklı oldugunu söyleyebilirim oyuna girdiğimde sorun olmuyor bi süre sonra ısındıktan sonra kasmalar başlıyor işlemcinin ısınmasımı sorun ekran kartı mı ? [Tahmini Böyle] :S

Engin kardeş sorunum büyük ve canımı acayip sıkıyor skype varsa ordan yardımcı olur musun? Ekran paylaşımı açarım daha rahat gösterirsin lütfen burdan cevaplar biraz geç veriliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı