Oyuna girince ekranın ikiye bölünmesi sorunu

BerkayOzkan

Hectopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarımı açtığımda internette gezinirken hiçbir sorun yoktu fakat her gün oynadığım Dota2 oyununa giriş yaptıktan yaklaşık 15 sn sonra ekranımın ortasından siyah bir bant çekilmiş gibi ekranın sol tarafı sağ tarafa geçti. Mouse ile ekranın solundan devam edince mouse sağ taraftan çıkıyor. Sanki 2 monitör bağlanmış gibi fakat aynı zamanda ekranın sol tarafına doğru görüntüde bozulmalar var. Çift monitör ayarları ile ilgili değil diye düşünüyorum. Kasanın içini açıp parçalarda temassızlık mı var diye kontrol ettim. PC'yi tekrar açtığımda tiz bir sesle bilgisayar kasasından sürekli ses geldi. Tekrar tekrar denedim. Ekran kartı toz olmuştu baya temizledim falan açıldı. Ama oyuna girişte tekrar ekran ikiye bölündü. TV'yi HDMI ile bilgisayara bağladığımda TV'deki ekranda sorun yok. Monitör üzerinden görüntü ayarlarında sadece 2. ekranı göster dediğimde ekran düzeliyor, oyuna girince tekrar bozuluyor. Ekran kartında arıza olduğunu düşünmüyorum. Fazla tozlanmadan bu durum olmuş olabilir mi? Bu arada iObit Driver Booster ile ekran kartını update etmek istedim. Update'i yaptı yeniden başlattım PC'yi ve durup dururken tekrar kasadan ses gelmeye başladı. Konu hakkında yardımınızı rica ederim.
Not : PC ayarlarında OC yapmak gibi işlemleri hiç bilmiyorum, hiç de yapmadım. Yani PC ayarları ile hiç oynamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı