Oyuna girince fanlar çok hızlı dönüyor

Boştaki ve yükteki sıcaklık değerleriniz nedir?

Buyurun hocam boştaki ve yük altındaki hali.

Hocam mantıklı düşününce bile parçaların daha çok ısınıp fanların RPM artacak ve ses normal olarak artacak yani. Patlamaz merak etmeyin.

Vallahi hocam dediğinizden hiçbir şey anlamadım, tercüman edebilecek varsa edebilir mi?

Dosya Ekleri

• boş.PNG
    boş.PNG
    229,2 KB · Görüntüleme: 38
  • yük.PNG
    yük.PNG
    466,9 KB · Görüntüleme: 41
@Viracoche AIDA 64 Extreme indirip Bilgisayar > Algılayıcı'ya tıklayın. Ondan sonra sol üstlerde bir yerlerde olan System Stability Test'e tıklayın. Sadece Stress CPU ve Stress GPU tikli olacak şekilde stres testini başlatın. 1 dakika boyunca stres testinde kalsın. 1 dakika stres testi sonrasında da algılayıcı kısmının fotoğrafını paylaşın. Fotoğrafı paylaştıktan sonra stres testini durdurabilirsiniz.

AIDA64 Extreme üzerinden üstte fotoğrafını attığınız yere gelin ve boştaykenki CPU, 2.kasa ve GPU fan değerlerini söyleyin.

Gayet doğal bir şey benim sistemimde de aynısı oluyor sistemin ısınmaması ve soğuk kalması için gerekli bir şey bu sıvı soğutma kullansan bile güç gerektiren bir uygulamada fanlar hızlanır.

Gayet doğal bir şey benim sistemimde de aynısı oluyor sistemin ısınmaması ve soğuk kalması için gerekli bir şey bu sıvı soğutma kullansan bile güç gerektiren bir uygulamada fanlar hızlanır.

Bir 4 GB RAM daha ekleyeceğim bu fan hızlanması bir tık daha azalırmı diye soruyorum hocam.

AIDA64 Extreme üzerinden üstte fotoğrafını attığınız yere gelin ve boştaykenki CPU, 2.kasa ve GPU fan değerlerini söyleyin.

CPU 1800 RPM, 2. kasa 850 RPM, GPU 24%

Öncelikle merhaba, konuyu yanlış kategoriye açtıysam affola. İşlemci olarak i7 4790K ve 4 GB RAM kullanıyorum, oyuna girince fanlarım çok hızlı dönmeye başlıyor ve haliyle PC de ses çok fazla çıkarıyor. Bilgisayar boşta iken %40 %50 bellek kullanımı gösteriyor, biraz önce bir 4 GB'lık daha RAM siparişi verdim. Bu fanların hızlı dönmesi ve belleğin %50 kullanılması RAM'in sisteme yetmeyişinden mi kaynaklı acaba?
Zaten her bilgisayar oyuna girince çok ses çıkarır. Oyun bütün kaynaklarının zorluyor bilgisayarın. Bu bir sorun değil.

CPU ve 2.kasa hızları yüktekiyle hemen hemen aynı zaten. GPU fan hızı arttığı için ses fazla çıkıyor. Kasa modeliniz nedir?

Geri
Yukarı