Oyuna girince görüntü bozuluyor

Ardaburc

Hectopat
Oyuna girdigimde ya da aniden su asagidaki ekranlar geliyor sebebi nedir? Cözumu bir de farkli renklerde de geliyor.

Screenshot_20180825-112115_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şekilde bilgi vermeden bizden nasıl yardım bekliyorsunuz? Hangi oyunda bu görüntü geliyor, tüm oyunlarda mı geliyor? Bunun virüsten tutun donanımsal zararlara kadar birçok nedeni olabilir.

Tüm oyunlarda böyle arti virus olamaz cunku 5 kere format attim herhalde ama oyuna girdigimde yada HDMI ya biraz dokundum mu bunun gibi göruntuler cikiyor ve PC kendini resetliyor.
Sistemim su sekilde:
  • GTX 960 4 GB
  • I3 7300T
  • 8 GB DDR4 RAM
  • 1 TB HDD
  • 500 GB HDD
Isinma problemi yok normalde islemci en fazla 65 GPU da 75.

Yüksek ihtimal HDMI ile alakalı bir durum. Farklı bir HDMI kablosu alıp dener misiniz, tabi evde varsa. HDMI ile alakalı olduğundan eminseniz.

En son ne zaman format attınız, bilgisayarınızda Kaspersky gibi AV yazılımları var mı, driverlarınız güncel mi? Sadece oyunda yapması donanımsal değil de yazılımsal bir hata gibi geldi bana.

Tek monitörde de ayni hatayi verdi. Ayrica driverlar güncel hatta 396.36 surumunu de denemistim olmadi, oyunlarda veriyor ama HDMI'ya dokundugum andada oluyor ve Kaspersky falan yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı