Oyuna girince kasadan gelen ses

168182

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, sistem yeni fakat bazı oyunlarda mı yoksa oyunların ayarını ultraya alınca mı bilmiyorum kasadan garip bir ses geliyor. Oyundan çıkınca belli süre sonra düzeliyor. Mesela Hunt'ı düşük ayarda ya da Ultra'da oynayınca belli süre sonra bu ses geliyor. Fakat conquer Blade'i oynuyorken böyle bir ses yoktu. Yine conquer Blade'i ultraya aldım, biraz süre geçince Hunt'a benzer ses çıktı, daha hafif... Problem olur mu? Total War benzeri oyunlara da girdim ses çıkmadı.
Sadece HDD yerine sıkı sıkıya sabit değil, ön tarafı biraz gevşek tuttuk çünkü; kasa modeli kablonun takılmasına engel oluyordu. HDD'nin arka vidaları sıkılı ön vidaları biraz gevşek ucunu hafif kaldırıp SATA kablolarını taktık.
Diğer kablolara baktım fanlara temas eden var mı diye hiçbirinde sorun yok. Tek aklıma gelen kasanın arkasına kablo koymuştum orada da fan vb. bir şey yok. Sadece Power Supply kablolarının bazı kısımlarını sakladım. İşlemci fanım mı yanlış takılı diyeceğim o da saçma olacak.
Sesi yükseltin, yükseltince ince demir kesiliyormuş gibi bir ses geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20201226_220445.jpg
    20201226_220445.jpg
    188,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_20201226-233938.png
    Screenshot_20201226-233938.png
    70,5 KB · Görüntüleme: 42
Fanların dönme hızı artar sisteme binen ağırlığa göre. Toz problemi varsa bilgisayarın olduğu yerde olabilir bu durum. Bende de oluyor bazen ufak bir toz temizliği yapınca geçiyordu. En son güç kaynağını söküp onun fanını bile temizlemişliğim var.

Fanların dönme hızı artar sisteme binen ağırlığa göre. Toz problemi varsa bilgisayarın olduğu yerde olabilir bu durum. Bende de oluyor bazen ufak bir toz temizliği yapınca geçiyordu. En son güç kaynağını söküp onun fanını bile temizlemişliğim var.
Ekran kartı hariç tüm parçalar yeni, ekran kartı da en fazla 1,5 yıllık...
Fanlara bir şey çarpıyor mu kontrol edin eğer çarpmıyorsa Coil Whine.
Öndeki fanların küçük kablolarına baktım fakat bir temas göremedim. Ekran kartına baktım önündeki fanlara çarpan bir şey yok. İşlemci de aynı şekilde.

Eski kasada RX 570 ekran kartında ses yoktu. İşlemci ve ekran kartı şu an biraz yakın, kasadan dolayı...

Ek olarak bu videodaki sesle pek benzemiyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Up

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı