Oyuncakların garip bir şekilde kaybolması

Sanırım ben iyi stok yapmışım. Herkesin oyuncakları kaybolmuş neredeyse. :D Benim de annem (herkesinki gibi) benden habersiz, sevdiğim oyuncakları birine verirdi ya da atardı artık büyüdün diye. Bir keresinde yine çok sevdiğim bir şeyi benden daha küçük kuzenime vermişti. Baya ağlamıştım. Dayanamayıp gidip tekrar istemişti oyuncağı. Ondan sonra da sürekli bu konuda tartıştığım ve ağladığım için benden habersiz oyuncaklarımı atmamaya başlamıştı. :D Çünkü attığı zaman baya burnundan getiriyordum kadının.

Büyümeye başladıkça ve zaman geçtikçe ben kendiliğimden oynamadığım oyuncakları birilerine vererek azaltmaya başladım zaten. Çok fazla oyuncağım vardı. Aşırı kalabalık yapıyordu. Şimdi ise sadece manevi değeri olan oyuncaklar ve kart/taso tarzı oyuncaklarım duruyor. Onları herhangi birine vermeyi düşünmüyorum. Anneme de özellikle tembihledim bunları sakın atma veya verme diye dokunmuyor o yüzden. Saklayabildiğim kadar saklayacağım. Arada kuzenlerle bir araya gelince çıkarıyorum "vay be daha duruyor mu bunlar?" diyorlar. :) Futbolcu kartları, tasolar, bakuganlar, beybladeler gibi çocukluk dönemimin ikonik şeyleri duruyor genelde. Birisinden 2-3 tane futbolcu kartı borç alıp mahalledeki çocuklarla oynardım ve her seferinde de katlardım o kartları. :D Tasolarla kartlarla falan duvar dibi oynardık. Okuldan gelince çantayı atıp üstümüzü bile değiştirmeden dağılırdık dışarıya.

Çocukluk dönemi olarak tam sokakta oyun oynama veya oyuncaklarla oynama döneminin sonlarına denk gelmişim. 2 yıl daha geç doğsaydım ben de oyuncaklarla oynamayan, sokakta oyun oynamayan nesle katılacaktım. Biz de bilgisayarlarla tabletlerle oynuyorduk ama şimdikiler kadar değildi be. Hele de yaz tatiliyse off... Günün en az 7-8 saati sokakta olurduk. Akşam da bilgisayar oynardım eve gelince. Hatta eğer abimler yanımızda olursa gece 1-2'lere kadar bile dışarıda kalabiliyorduk. Şimdi 2 yaşındaki çocuklar bile oyuncakla mutlu olmuyor. Çocuk ağlıyor ve sadece eline akıllı telefon verince susuyor. Sokakta oyun oynama kültürü devam ediyor mu onu bilmiyorum. Mekana göre değişiyordur herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı