Oyuncu Klavyesi Ne Kadar Gerekli?

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ailemin önerisi ile klavye alacağım (Bilgisayarın klavyesine etmeyeyim diye :D ). Ancak oyuncu klavyesi ne kadar gerekli? Farkı ne normal klavyenin dışında? Makro tuşu diyecekseniz G300S var zaten. Kalite farkı var mı? Sadece boya ve makro tuşları mı yoksa? Hani normal klavyede W tuşuna basınca ileri gidiyor da, oyuncu klavyesinde daha mı hızlı gidiyor ? :D Cevaplar için teşekkürler :)
Buna cevabınızın dışında bir de klavye önerir misiniz? 100 TL'nı aşmasın mümkünse.

Mekanik olmadığı sürece pek almaya gerek yok. Mekanik klavyede pek önemli değil özellikle FPS oyunlar için. Ama LoL gibi oyunlarda gerçekten işe yarar. Bir bakımdan FPS oyunlarda da kontrolü rahatlatır ama bütçeniz geniş değişse değiştirmeye gerek yok bana sorarsanız.

Tasarımı çok iyi olanlar var. Farkları var tabi. Ama çok üst seviye bir oyuncu değil iseniz klavye için o kadar para vermeye gerek yok. Alacak iseniz almış iken olabilir.

@Dikastes o modele ben de baktım. Ama medya tuşu yok hiç! Ses açma kapama tuşu da dahil! (Varsa da fotoğraflarda görmedim ben.) Ben zaten bilgisayarım da dokunmatik ses açma kapama olmadığı fn+ses tuşu yapmak zorunda kaldığım için huzursuzum. Gene de öneri önerisinin Teşekkürler. Sanırım normal klavye alacağım. 40-70 lira civarı iyi bir model alırım. Ömrü de iyi olur herhalde. @Silinen üye Profesyonel noyuncu değilim sonuçta. Anca yarı profesyonel ile başlangıç arasındayımdır.

@Dikastes o modele ben de baktım. Ama medya tuşu yok hiç! Ses açma kapama tuşu da dahil! (Varsa da fotoğraflarda görmedim ben.) Ben zaten bilgisayarım da dokunmatik ses açma kapama olmadığı fn+ses tuşu yapmak zorunda kaldığım için huzursuzum. Gene de öneri önerisinin Teşekkürler. Sanırım normal klavye alacağım. 40-70 lira civarı iyi bir model alırım. Ömrü de iyi olur herhalde. @Silinen üye Profesyonel noyuncu değilim sonuçta. Anca yarı profesyonel ile başlangıç arasındayımdır.

Haklısın bu klavyede hiç medya tuşu yok. Ama benim medya tuşuna ihtiyacım olmadığı için birkaç ay önce bu klavyeyi tercih etmiştim. Eğer senin ihtiyacın varsa bu modele de bakabilirsin:

Zalman ZM-K300M USB Ergonomik Gaming Multimedia Klavye Fiyatı

Oyuncu klavyesini bilmem ama, oyuncu faresi gerekli, bende SteelSeries Rivals fare var, 10 TL lik klavye var mükemmel ötesi CS:GO oynarım (Övünmek gibi olmasın).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı