Oyuncu koltuğu önerisi

Hasan Havaoglu

Hectopat
Selamünaleyküm ben şu 2 koltuk arasında kaldım fakat toryum modeli daha çok hoşuma gidiyor. Sizde fikrinizi verseniz çok güzel olur kalitesi, görünüşü vs. veyahut bu fiyata daha kaliteli bildiğniz marka varsa söylerseniz çok güzel olur.(fiyatı daha yukarı çekemem)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hawk Fab v5 kullanıyorum, birkaç hafta oldu alalı. 10 gün civarı sürede bana ulaştı, kurulumu yarım saatten fazla sürdü. Kumaş kalitesi oldukça iyi, mekanizma aksamları güven veriyor. Şu an sırt kısmına hızlıca yaslandığımda çok hafif ses çıkarabiliyor ancak bu gerçekten doğal. Bu bütçede satın aldığım ilk koltuk.

Kendi aradığım özellikler;

1- Konfor, hergün saatlerce oturup PC başında çalışırken bel-boyun vs. ağrıları çekmemekti. Gerçekten uyuya kaldığımı bilirim Fab v5 üzerinde, o derece rahat bence.

2- Asla deri almayacaktım, kumaş seçenekler arasından kumar oynayıp bunu aldım sonuçta risk, denemeden aldım. Kış aylarında olduğumuz için mi bilmiyorum, normalden fazla terleyen birisiyimdir (kilo problemim olmadığı halde) ancak hiç ama hiç terlemedim.

3- Mekanizma özellikleri olarak yükseklik-alçaklık ayarı zaten evrensel. Sırt eğim ayarı da birçok modelde mevcut ama beni tavlayan, oturma kısmının sırttan bağımsız şekilde açı ayarlaması yapılabilmesi. 3 ayarlı şekilde olması gerçekten aradığım bir şeymiş.

4- Uzun ömürlü ve sağlam olması, bunu henüz bilemiyorum, en azından 1 yıldan fazla zaman geçmesi lazım ki bir yorum yapabileyim.

Hepsini topladığımızda şiddetle öneririm. Gri ton renkleri seviyorsanız, koltuk gerçekten harika.

Not: 3 Ocak 2022 tarihinde 2299₺'e satın almışım.

Bu klasmanda farklı bir model denemediğim için ancak kendi yaşadığım hissiyatı aktarabiliyorum. Şunu da eklemek isterim, 1.70 boyunda ve 72kg'im. Doğru oturuş pozisyonunda (dik bir şekilde) kafa yastığı boynuma denk gelecek şekilde (kafa yastığını alabileceğim kadar aşağı aldım) oturabiliyorum ve başımı yaslayabiliyorum. Bazen arkama yaslanıp üzerinde enteresan şekilde oturmak istediğimde de yine bir soru teşkil etmiyor. Ancak benden daha kısa olabilecek kullanıcılar, kafa yastığı kullanımında ufak sorunlar yaşayabilir. Ben yani kullanırken anladığım kadarıyla, en iyi konforu, kafa yastığı boynuma denk geldiğinde yaşıyorum ve boyum bu durum için sınır gibi bir şey. Bel yastığı zaten her türlü ayarlanabiliyor. Koltuktan alınacak verimi artırmak için masa da bence önemli. Masanın yüzey kısmındaki kalınlığı (et kalınlığı) bence 2cm'den fazla olmamalı, özellikle çekmeceli masaları vs. hiç sevmiyorum. Yani benim önerim en az 73cm yükseklikte ve 2cm etli bir masa ile deneyim nirvanada olacaktır.

Bahsetmeyi unutmuşum, kol dayanakları 3D, yükseklik-alçaklık / sağa sola dönme / ileri geri hareketi yapabiliyor. Bu da yine hoşuma giden özelliklerden oldu.

1643116932035.png

Calitte Marka kullanıyorum. Kurulumu 15 dakika civarı sürdü. Deri alanlar ve ya isteyenler için öneride bulunamam çünkü ben kumaş tercih ettim. Kumaş kalitesi olarak diğer markalara göre farkının silinebilir olduğunu düşünüyorum. Diğer markaların kumaş dediği şey keçe gibi, bir şey dökülse iz kalacak kumaş biçiminden. Sonrasında dikişlerde açılma durumu olacak gibi gözüktüğünden güven vermiyor. Fakat attığım fotoğraftan da anlayabilirsiniz ki Calitte markasının kumaşı silinebilir, ve oturduğunuz an çok hoş bir yumuşaklık hissediyorsunuz. 😌
Bel fıtığı olan biri olarak işimden de kaynaklı uzun süreli PC başında hayatım geçiyor.. Bu sebeple uzun araştırmalar sonucu aldığım Samurai Modeli koltuğumdan çok memnun kaldım.

Ürün özelliği olarak tüm aksamlarının metal olmasına çok özen verin. Çünkü plastik görünümlü metal ayak kullanan markalar var az kalsın yanılıp alıyordum. Tüm aksamların metal olması güven veriyor.

Ürün kolları ileri geri, yukarı aşağı olarak hareket ediyor. Bana fazla bile çünkü kol ayarını masama göre ayarladım bir daha hiç kullanmadım bile.

Bu arada koltuk yatak gibi yatıyor. Bazen pc başında 12 saat oturmak durumunda kaldığımda yatırıp şekerliyorum. 😁

Ürün bel yastığı ile geliyor ama ben yastıksız daha rahat ettim. İhtiyaç duymadım, gerçekten ergonomik sistem ile tasarlandığına ben ve bel fıtığım onay veriyoruz. 😁

Calitte markasına naçizane fikrim renkli kumaşlarda çıkarmalarını tavsiye ederim. 😌

Samurai Koltuğum.JPG

Calitte Marka kullanıyorum. Kurulumu 15 dakika civarı sürdü. Deri alanlar veya isteyenler için öneride bulunamam çünkü ben kumaş tercih ettim. Kumaş kalitesi olarak diğer markalara göre farkının silinebilir olduğunu düşünüyorum. Diğer markaların kumaş dediği şey keçe gibi, bir şey dökülse iz kalacak kumaş biçiminden. Sonrasında dikişlerde açılma durumu olacak gibi gözüktüğünden güven vermiyor. Fakat attığım fotoğraftan da anlayabilirsiniz ki Calitte markasının kumaşı silinebilir, ve oturduğunuz an çok hoş bir yumuşaklık hissediyorsunuz. 😌
Bel fıtığı olan biri olarak işimden de kaynaklı uzun süreli PC başında hayatım geçiyor. Bu sebeple uzun araştırmalar sonucu aldığım Samurai Modeli koltuğumdan çok memnun kaldım.

Ürün özelliği olarak tüm aksamlarının metal olmasına çok özen verin. Çünkü plastik görünümlü metal ayak kullanan markalar var az kalsın yanılıp alıyordum. Tüm aksamların metal olması güven veriyor.

Ürün kolları ileri geri, yukarı aşağı olarak hareket ediyor. Bana fazla bile çünkü kol ayarını masama göre ayarladım bir daha hiç kullanmadım bile.

Bu arada koltuk yatak gibi yatıyor. Bazen PC başında 12 saat oturmak durumunda kaldığımda yatırıp şekerliyorum. 😁

Ürün bel yastığı ile geliyor ama ben yastıksız daha rahat ettim. İhtiyaç duymadım, gerçekten ergonomik sistem ile tasarlandığına ben ve bel fıtığım onay veriyoruz. 😁

Calitte markasına naçizane fikrim renkli kumaşlarda çıkarmalarını tavsiye ederim. 😌

Eki Görüntüle 1383585

Hocam merhaba ürünü hala kullanıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı