Oyuncu kulaklığı vs telefon kulaklığı vs müzik kulaklığı

Oyuncu kulaklıklarında Surround özelliği olduğu zaman daha iyi ses kasabilirsiniz, mesela sağda olan bir adamın ayak sesleri kulaklığın sağ tarafından gelir. Tabi bu oyun için geçerli olur, müzik için kullanacaksanız müzik kulaklığı da yeterli olabilir, ancak oyun kulaklıkları da maksimum ses verimliliği için tasarlandığını da söylemek mümkün.

Oyuncu kulaklıklarında Surround özelliği olduğu zaman daha iyi ses kasabilirsiniz, mesela sağda olan bir adamın ayak sesleri kulaklığın sağ tarafından gelir. Tabi bu oyun için geçerli olur, müzik için kullanacaksanız müzik kulaklığı da yeterli olabilir, ancak oyun kulaklıkları da maksimum ses verimliliği için tasarlandığını da söylemek mümkün.
Sağdaki sesin sağdan gelmesi için surround özelliği gerekmez. 7.1 surround olayı bu "gaming headset" muhabbetlerindeki en büyük yalan dolanlardan birisidir işin aslı.

Arkadaşlar ben kulaklık önerilerini inceledim, şu şekilde genel bir kanı mevcut "müzik kulaklıklığı ile ses kasılmaz, oyuncu kulaklığı al" yaklaşık 2 hafta önce marshall major 3 bt kulaklık aldım öyle ki "keşke almasaydın pek ses kasamazsın x marka 300₺ oyuncu kulaklığı vardı onu alsaydın oyunlarda daha iyi ses kasardın" gibi yorumlar yapan arkadaşlarım dahi oldu.
Benim sorum şu normal kulaklıklığı oyuncu kulaklığından ayıran ne özellik farkı var

Bu arada kendimi audiophile olarak tanımlamasamda buna yakın bir konumdayım, dinamik aralık, pasif ses yalıtımı, aktif ses yalıtımı, empedans değeri gibi konularda bilgi sahibiyim merak ettiğim nokta oyuncu kulaklığını farklı kılan ne?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı