Oyuncu laptopların ömrü ne kadar?

Nemesis_499

Decapat
Daha fazla  
Casper Excalibur markalı i5 10300H 16 GB RAM 500GB SSD GTX 1650 ekran kartlı bir bilgisayar almayı düşünüyorum. GTA 5, Ark, Minecraft gibi oyunlar oynuyorum. Ne yalan söyleyeyim 9+ saat oyun oynarım. Sizce ömrü ne kadar olur? Düşük ayarlarda oynamak sorun değil sadece akıcı bir şekilde oynatmayı ne zaman bırakır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper Excalibur markalı i5 10300H 16 GB RAM 500GB SSD GTX 1650 ekran kartlı bir bilgisayar almayı düşünüyorum. GTA 5, Ark, Minecraft gibi oyunlar oynuyorum. Ne yalan söyleyeyim 9+ saat oyun oynarım. Sizce ömrü ne kadar olur? Düşük ayarlarda oynamak sorun değil sadece akıcı bir şekilde oynatmayı ne zaman bırakır?
O alet 9+ saat oyun oynamayı uzun süre bırakmaz da sen 9+ saat oynamayı sağlık bir şekilde ne kadar idame edebilirsin bilemiyorum.

Beklentinize göre değişir. Oyunlar sürekli katlanarak gelişiyor. Şimdi en iyi parçaları alsanız bile 2 yıl sonra çıkan oyunu belki en düşük ayarlarda oynarsınız.
10 yıllık laptopumda günlük işleri falan yapıyorum, ömrü dolmadı. Çünkü yaptığım işlerde ömürlük bir durum yok.
Şimdi ne alırsanız alın, yeni model çıktığında elinizdekini yetersiz göreceksiniz.

Benim i7 7700HQ 16 RAM GTX 1050 vardı. 1. yılsa hissetmeye başladım. 1, 5 yılın sonlarına doğru artık iyice akıcılığını kaybetmişti. 2. yılda bayağı kötüleşmişti. Ben de bahsedilen oyunları oynuyordum. Bence seninki de 2 yıl falan dayanır.

Malına göre değişir ben çabuk bozulan Casper laptop görmedim 7 yıl rahat gider.
Çevremde 7 yılını doldurmuş bir Casper laptop görmedim. Eski kız arkadaşımda Casper vardı ve klavyesi bozuktu. Değiştim, cihazın diskinde kapaktan dolayı elektrik kaçağı oluştu. Bantla falan çözdüm...

Casper'dan uzak durun.

İmkanınız varsa kesinlikle Excalibur
almamalısınız. Ciddi derecede ısınma sorunu var. Anakartı dandik, yanabilir.
Sadece donanıma bakacak olursak 2-3 sene oyun ömrü olarak götürebilir, ne beklediğinize bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı