Oyunda 72 derece işlemci sıcaklığı yüksek midir?

Hocam ben de %30 yük ile %70 yük aynı dereceyi veriyor. Yüzdelik kullanım da önemli tabii ki fakat önemli olan çekirdek hızı.
Ama %100 yük bindirmiyor oyun. Sıvı soğutma ile oyunda 65 derece bile kötü. Sıvı soğutma alıyorsun ve 72 derecede çalışıyor. Bir de kış ayında. Biraz mantık lütfen. Bu ayda sıvı soğutma ile oyunda 72 derece yani daha nedeyim. Buz gibi dışarısı kutup gibi.

Yük altında 72 derece normal, %100 yük altında da yine 80 dereceyi geçmemesi gerekiyor. 80 dereceye kadar değerler normaldir, yalnız yaz mevsiminde bu değerler artıyorsa muhtemelen soğutma yetersizdir

Yük altında 72 derece normal, %100 yük altında da yine 80 dereceyi geçmemesi gerekiyor. 80 dereceye kadar değerler normaldir, yalnız yaz mevsiminde bu değerler artıyorsa muhtemelen soğutma yetersizdir.

Soğutma yetersiz değil hocam sıvı soğutmanın fanlarının üstünde kabrilatörmü diyorlar o bayağı tozlandı onu temizlemedim temizlemediğim için böyle termal macunuda sürdüm güzel. Termal macunluk değil e işlemciyede zarar gelmedi geriye bu kalıyor.
@e.n.e.s hocam dediğim doğru mudur?

Soğutma yetersiz değil hocam sıvı soğutmanın fanlarının üstünde kabrilatörmü diyorlar o bayağı tozlandı onu temizlemedim temizlemediğim için böyle termal macunuda sürdüm güzel. Termal macunluk değil e işlemciyede zarar gelmedi geriye bu kalıyor.
Hangi termal macunu kullandınız?

Geri
Yukarı