Oyunda çözünürlük değiştirdikten sonra "out of range" hatası

Yatogami

Centipat
Bir oyunda çözünürlük değiştirirken aniden monitör de out of range yazısı belirdi. Yeniden başlattığımda gider diye düşündüm fakat gitmedi. Araştırdım ve güvenli modda başlatıp ekran kartı Driver'ini silince açıldı ama tekrardan yüklersem yine out of range hatası alıyorum. Şu an yarım yamalak çalıştırmayı başardım ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım.

Monitörün tazeleme hızı yüzünden oluyor. Mesela monitör maksimum 60Hz destekliyor ama ekran kartı yüzünden 60+ değerler de görünüyor. Bunun çözümü oyunlar için belgelerimde veya oyun dosyası içindeki .cfg açıp çözünürlük ve tazeleme hızını monitöre göre ayarlamak.

Bir oyunda çözünürlük değiştirirken aniden monitör de out of range yazısı belirdi. Yeniden başlattığımda gider diye düşündüm fakat gitmedi. Araştırdım ve güvenli modda başlatıp ekran kartı Driver'ini silince açıldı ama tekrardan yüklersem yine out of range hatası alıyorum. Şu an yarım yamalak çalıştırmayı başardım ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım.

Monitörunun çözünürlügü düşük ve dönüştürücü ile kullanıyosan oyun otomatik 1920X1080 yapıyordur ondan dolayı bu hatayı alıyorsun oyunun Save dosyasındaki ayarlardan ekran çözünürlügünü yazıp öyle girmen gerek.

Monitörunun çözünürlügü düşük ve dönüştürücü ile kullanıyosan oyun otomatik 1920X1080 yapıyordur ondan dolayı bu hatayı alıyorsun oyunun Save dosyasındaki ayarlardan ekran çözünürlügünü yazıp öyle girmen gerek.
Bilgisayarı açarken oluyordu şuan mucizevi bir şekilde olmadı ve driver ımı silip tekrar yükledim AMD RX590 olacak şekilde nasıl olduysa bir anda düzeliverdi yine de ilginiz için teşekkür ederim iyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı