Oyunda mouse ve klavye donuyor

M50B28

Kilopat
Son zamanlarda anlam veremediğim bir sorunum var. Oyun oynarken mouse aniden tepki vermeyi kesiyor 1-2 saniye. Ancak bu süre zarfında oyun sıkıntısız olarak devam ediyor. Geçen gün yine 1-2 saniyeliğine hem mouse hem klavyenin ışıkları söndü tekrardan yanmaya başladı. Neden olabilir?
Sistem;
  • MSI B450 GAMING Plus
  • AMD Ryzen 2200G
  • Sapphire Pulse RX 570
  • G.Skill 8 GB 3000 MHz RAM
  • 1 TB HDD + 120 GB SSD

Görüntü gidiyor mu bu esnada?

BIOS güncel değilse güncelleyin:

Görüntü gidiyor mu bu esnada?

BIOS güncel değilse güncelleyin:

Görüntü gitmiyor oyun olduğu gibi devam ediyor. Hatta yarış oyunu oynarken klavye ve fare aniden gittiğinden duvara tosluyorum bazen. Sadece fare ve klavye gidiyor.
Son MSI BIOS güncellemelerinde sıkıntı yaşayanları okumuştum CPU %100 sorunu, donma, ısınma gibi. Açıkçası güncellemekten çekindim.

BIOS güncellemesi yapın. Klavye ve fareyi başka porta takıp deneyin.
Klavye ve fare hem başka porta taktım hemde son BIOS güncellemesini yaptım ancak masaüstünde tekrar yaptı anında. Ayrıca mouse yanıt vermemesi sırasında mousemin ışığı da sönüyor. Delirmek üzereyim.
BIOS güncellemesinden sonra sıklaşmaya başladı sanki. Windows 10 güncellemesi yapıyorum 1903. Umarım işe yarar.
Hala durum aynı hatta daha sık olmaya başladı.

Son düzenleme:
Ayni sorunu bende bugunlerde yasiyorum. En basit oyunlarda bile (dota) mouse takiliyor (klavyeden emin degilim)ama oyunda herhangi bir donma yok. Suruculeri silip geri yukledim. Bios guncel. Slotlari degistirdim ama halen devam ediyor. Mouse asus kablosus en son suphem bu kaldi.
Sistem:
Ryzen 2600
Msi mortar b450m
MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB, DL-DVI-D / HDMI * 2 / DP * 2 / ATX (RX 580 ARMOR 8G OC)
Vengeance LPX memory, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe
Disk2: Seagate BarraCuda 1TB 6Gb / s SATA
Power: 600w

Ayni sorunu bende bugunlerde yasiyorum. En basit oyunlarda bile (dota) mouse takiliyor (klavyeden emin degilim)ama oyunda herhangi bir donma yok. Suruculeri silip geri yukledim. Bios guncel. Slotlari degistirdim ama halen devam ediyor. Mouse asus kablosus en son suphem bu kaldi.
Sistem:
Ryzen 2600
Msi mortar b450m
MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB, DL-DVI-D / HDMI * 2 / DP * 2 / ATX (RX 580 ARMOR 8G OC)
Vengeance LPX memory, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe
Disk2: Seagate BarraCuda 1TB 6Gb / s SATA
Power: 600w
Değil mi hocam ya? Oyun akıyor böyle ama mouse sabit kalıyor. Bu yüzden takım savaşlarında bazen mouseyi kaybediyorum.

İkimizinde anakartı MSI ve ekran kartlarımız Sapphire. Alakalı olabilir mi acaba?

Geri
Yukarı