Oyunda sinirlenme

Ahmetberkay

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Ben aslinda bir mobil oyuncuyum. Sadece League of Legends: Wild Rift oynuyorum LoL'un mobil için cikarttigi oyunu. Neyse olayimiza gelelim, arkadaşlar oyunda oyle bir sinirleniyorum ki telefonu parcalamak istiyorum. Plat 2'yim, adamlar cok aptalca oynuyor, hata yapıyorlar tekrarini bilerek yapıyorlar falan ve ben de aşırı sinirleniyorum. Karsiya hep iyi adam gelirken bana neden kotu adam geliyor, anlamıyorum. Aklima olur olmadik kufurler geliyor, edilmeyecek kufurler geliyor ama etmiyorum. Sizce ne yapmaliyim? Oyunu oynama vb. demeyin cunku telefonum J7 Prime 16 GB. Bir tek Wild Rift; onu oynuyorum, baska oynadigim oyun da yok.

Neden bir oyun yüzünden telefonunu parçalamak istiyorsun anlamıyorum. Sinirlenmekte haklı olabilirsin fakat takım arkadaşının kötü oyun oynaması yüzünden ailevi değerlerine küfür etme hakkına sahip değilsin.

Aşırı sinirlenmeye gelecek olursak bir psikologa gitmeni öneririm. Bir oyun için telefon kıracak kadar sinirlenmek bana ürkütücü geliyor.

Arkadaşlar merhaba. Ben aslinda bir mobil oyuncuyum. Sadece League of Legends: Wild Rift oynuyorum LoL'un mobil için cikarttigi oyunu. Neyse olayimiza gelelim, arkadaşlar oyunda oyle bir sinirleniyorum ki telefonu parcalamak istiyorum. Plat 2'yim, adamlar cok aptalca oynuyor, hata yapıyorlar tekrarini bilerek yapıyorlar falan ve ben de aşırı sinirleniyorum. Karsiya hep iyi adam gelirken bana neden kotu adam geliyor, anlamıyorum. Aklima olur olmadik kufurler geliyor, edilmeyecek kufurler geliyor ama etmiyorum. Sizce ne yapmaliyim? Oyunu oynama vb. demeyin cunku telefonum J7 Prime 16 GB. Bir tek Wild Rift; onu oynuyorum, baska oynadigim oyun da yok.

Ben böyleleri takımıma gelince artık her yaptıkları saçma harekette gülme krizine giriyorum ve adamların Madagaskar maymunlarından hallice olduklarını hakaret ederek belirtiyorum ki içimde kalmasın.Eskiden çok kızardım hatta laptopa vurduğum olurdu. Bence lig kasmak için değil eğlenmek için oyna o zaman daha az sinirlenirsin hatta takmazsın, tilt olduysan koy alt+F4 keyfine bak.

Bende bu sebepten dolayı plat2'de oyunu biraktım. Sana bırak demiyim ama bir süre ara verebilirsin, belki 3-4 gün, belki 1 hafta, daha sonra tekrar oynamaya başla, biraz daha sakin ve anlayıșlı bir kafayla oynamış olursun.

Aşırı ciddiye almamak gerekiyor. CS:GO, Overwatch gibi rekabete dayalı oyunları oynarken benim kadar ciddiye almayan takım arkadaşlarım olacak kişilere sinirlenir, sayıp söverdim. Sonrasında baktım saymakla sövmekle bunların düzeleceği yok. Boş yere sinir katsayımı yükseltip kanser oluyorum. Dedim bu böyle olmayacak. Başta rekabetçi oyunları bıraktım. Ama özledim. Sonrasında takmamaya karar verdim. Eğlenmediğim sürece oyun oynamamın amacı yoktu.
Bu şekilde oynamak rütbemi olumsuz etkiledi ama oyun zevkimi 2'ye 3'e katladı diyebilirim.

Kazanmak için oynuyorsanız kanser olursunuz. Kimse size #1 oldunuz diye nişan, madalya falan takmayacak.
3-4 yıl sonra adını bile unutacağınız kişilere hava atmak için kendinizi paralamayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu fazla ciddiye almana gerek yok. Kazanmak istiyorsan takımla veya güçlü kahramanlarla oynayabilirsin o oyunu, mesela Kennen oyuna geldiği zaman ultisiyle rakibin içinden geçiyordu.
Wild Rift oyununda maçın gidişatını ormancı belirliyor her zaman.

Geri
Yukarı