Oyunda "TSAA" ayarı nasıl olmalı?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kartı
MSI GTX 970 4 GB 256 bit
Bir oyun indirdim Game Pass'ten grafik ayarları biraz değişik anlamadım. Sizce en iyi hangisi olur? Oyun fazla kastıran bir oyun değil en iyisi hangisidir.

Dosya Ekleri

• 20220306_222034.jpg
    20220306_222034.jpg
    136,8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
TSSAA daha önce kullanmadım ancak SMAA genel olarak iyi sonuç veriyor bende. İkisini de karşılaştırın FPS değerleriyle ona göre karar verin biraz da kişiye bağlı.

Aşağıya indikçe kaliteyi artıracağından performansı düşürür. Hikayeli oyunsa ve yeterince yüksek FPS alıyorsan en alttaki ayarı seçebilirsin. Bir kenar doku iyileştirme ayarı, görüntüyü daha keskin yapıyor.

TAA performans olarak iyi de birçok yerde kötü bir kenar yumuşatma sağlıyor, görüntü gerçekten kötü oluyor.
Katılıyorum.
Ancak titreme yapmayıp hafiften bir keskinlik verdiği için online ve rekabete dayalı oyunlar da görüş üstünlüğü sağlayabiliyor.
En azından ben böyle alışmışım. 😅

Tssaa daha önce kullanmadım ancak SMAA genel olarak iyi sonuç veriyor bende. İkisini de karşılaştırın FPS değerleriyle ona göre karar verin biraz da kişiye bağlı.

Aşağıya indikçe kaliteyi artıracağından performansı düşürür. Hikayeli oyunsa ve yeterince yüksek FPS alıyorsan en alttaki ayarı seçebilirsin. Bir kenar doku iyileştirme ayarı, görüntüyü daha keskin yapıyor.

Taa performans olarak iyi de birçok yerde kötü bir kenar yumuşatma sağlıyor, görüntü gerçekten kötü oluyor.

SMAA olanları dene. FPS anlamında sorun yaşamazsan o kalsın derim.

Katılıyorum.
Ancak titreme yapmayıp hafiften bir keskinlik verdiği için Online ve rekabete dayalı oyunlar da görüş üstünlüğü sağlayabiliyor.
En azından ben böyle alışmışım. 😅

Arkadaşlar yardım için sağ olun oyunu en yüksek ayara aldım yine de ekran kartının %35 civarını işlemcinin %10'unu kullanıyor. Yanı en yüksek görüntü performansını istiyorum. Hangi ayardır şu anki en altta ki ayar.

Geri
Yukarı