Oyunda verilen telefon numarasını arayıp küfür etmek

OsurtanBiber

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün LoL denen oyunu oynuyordum, oyunu uzun süredir oynamıyorum, 2 ay falan oldu ortalama başlayalı. Oyunun kitlesini bilen bilir, her şeyde küfür ve argo kullanan tipler var genel olarak. Bugün oyunda karakter seçimi ekranında kendi karakterimi seçtim ve karakter yasaklama ekranı geldi. Bizim takımdan birisi gitti benim aldığım karakteri yasakladı. Ben de ufak argoyla neden yasakladığını sordum ve kendisi bana küfür etmeye başladı. Oyun başladıktan sonra da yine aynı şekilde küfürleştik. Normalde çok takmam ama artık taşmıştım ben de onun seviyesine indim. Daha sonra bunlar gidip ölmeye başladılar. 3 kişiler bu arada. 3'ü de küfür ediyor. Oyun sonu sesliye gelmemi istediler ben de gittim sesli olarak küfürleştik. Daha sonra adres ver gibi şeyler söyleyince ben de telefon numarası verin dedim. Bunlar 0531 XX3131 gibi bir numara verdiler, ben de çocuk aklıyla arayıp küfür ettim. Kafalarından bir numara sallamışlar, ben fark etmemişim numarayı. Numaranın sahibi bir abimiz tahminen 40-50 yaşlarında vardır diye düşünüyorum. Durumu anlayınca abiden özür diledim, kavga ettiğim kişiler numaranızı verdi dedim. O sırada bu çocuklar hala oyunda seslideydiler, abi de onlar kim deyince konuş abi dedim, hoparlöre aldım. Bu arkadaşlar özür diler diye beklerken bunlar abiye de küfür etmeye başladılar. Ben abiden özür dileyip iyi akşamlar dedim ve kapattım. Sonra bunlar küfür edip çıktılar oyundan. Bir süre sonra o abi beni geri aradı ve siz kimsiniz gibi şeyler söyledi. Ben de abi, oyunda kavga ettiğim kişiler sizin numaranızı verdi, yanlışlık olmuş dedim. O çocuklar bu abiyi arayıp küfür edip kapatmışlar. Adam da haliylen sinirlenmiş. Karakola gideceğim, ikinizin de numarasını vereceğim diyor. Korkuyorum açıkçası. Başıma bir şey gelir mi? Hatamın farkındayım bir daha oyundan birisiyle tartışmam zaten. Ne gibi şeyler olabilir bilenler yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam sizi geri aradıysa siz de karakola gidin beni yerli yersiz arayıp rahatsız etti bu adam deyin. Şikayetciyim deyin. Sonra aramızda çözelim bir daha da olmasın falan diye barışın. Başka kurtuluş yok galiba. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Son düzenleme:
Adam sizi geri aradıysa siz de karakola gidin beni yerli yersiz arayıp rahatsız etti bu adam deyin. Şikayetciyim deyin. Sonra aramızda çözelim bir daha da olmasın falan diye barışın. Başka kurtuluş yok galiba.
Servis sağlayıcılar üstünden kimin arayıp kimin aramadığı gözüküyordur diye düşünüyorum, 1 kez aramaya da rahatsız etti diyerek şikayet edebileceğini sanmıyorum. Yalan söylerse başı daha çok belaya girebilir.

Hak etmişsin. Karşındaki mallık yaptıysa sen neden ona alet olup onun seviyesine iniyorsun bu bir. Verilen numarayı neden arıyorsun bu iki. En basit ve önemsiz bir soruda bile neden argo soruyorsun bu da üç. Kusura bakma ama senin gibilerin başı belaya girecek ki daha düzgün insanlarınki girmesin. Tavsiyem o oyunu da bırak bir daha girme.

Ben bu numarayı aradığınıza şaşırıyorum.
Ben de şaşırıyorum. Ne düşünüyordum bilmiyorum.
Hak etmişsin. Karşındaki mallık yaptıysa sen neden ona alet olup onun seviyesine iniyorsun bu bir. Verilen numarayı neden arıyorsun bu iki. En basit ve önemsiz bir soruda bile neden argo soruyorsun bu da üç. Kusura bakma ama senin gibilerin başı belaya girecek ki daha düzgün insanlarınki girmesin. Tavsiyem o oyunu da bırak bir daha girme.
Haklısınız. Daha da oynayacağımı düşünmüyorum zaten.

Servis sağlayıcılar üstünden kimin arayıp kimin aramadığı gözüküyordur diye düşünüyorum, 1 kez aramaya da rahatsız etti diyerek şikayet edebileceğini sanmıyorum. Yalan söylerse başına daha çok bela gelebilir.
GSM şirketleri sadece bu bunu şu saatte aradı diye kayıt tutarlar. Yani görüşmeniz ses kaydına alınmaz. Bu sebepten ötürü o adam geri arayıp sizi karakola şikayet edeceğim falan dediyse ve ederse, arkadaş da ondan şikayetçi olsun. Şikayet sebebi olarak da beni arayıp falan tehdit etti desin. (Zaten öyle olmuş) Sonra da uzlaşma sağlansın kimse dava falan açmasın. Uğraşmaz zaten bence adam. Bundan başka kurtuluş yolu yok. Aslına bakarsanız önermiyorum ama merak ediyorsa diye yazdım. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Haklısınız. Daha da oynayacağımı düşünmüyorum zaten.
Sana tavsiyem CS:GO, PUBG, LoL, Fortnite gibi oyunlara girme, sadece sinir katsayını yükseltiyorlar. BeamNG tavsiye ederim. Hiç bir şey yapmasan bile al arabayı göm duvara :). Bir de argoyu tamamen terk etmeni tavsiye ederim. Başını sinirden daha çok sokar belaya.

Geri
Yukarı