Oyundan Çıktıktan Sonra İşlemci Sıcaklığı Düşmüyor

CanerX

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Şanlıurfa
Merhabalar benim boştayken işlemci sıcaklığım 35-40 derece arası. Oyun oynayıp kapatıp masaüstüne döndükten sonra işlemci sıcaklığım 50 civarı derecelerde kalıyor. Bir daha 35-40 derecelere inmiyor.
Bu bir sorun mudur? Ne yapmalıyım. Kasamın ilk açılışa göre daha sesli çalışmasına sebep oluyor.
İşlemcim AMD Ryzen 5 2600.

Son düzenleme:
İçini açıp eski termal macunu temileyip yerine Thermaltake TG Extreme bunun gibi kaliteli bir termal macun sürebilirsiniz. Böyle bir sorunu ilk defa gördüm ama sanırım termal macundan kaynaklı.

Belli bir süre sonra oyunu kapatıp masaüstüne döndüğümde;
İşlemci Sıcaklığım: 45-47
Ekran Kartı Sıcaklığım: 45 civarlarında.
Bu değerlerim normal midir?
Normalde 6 ayda bir termal macun yenileme, kasa içi temizlik gibi bakımların yapılması gerekiyor. Siz ne zamandan beri bu sorunu yaşıyorsunuz?
Yeni farkettiğim bir şey olduğundan dolayı ne zamandan beri devam ediyor bilemiyorum. Doğrusu bu bir sorun mu ondan bile emin değilim..

Merhabalar benim boştayken işlemci sıcaklığım 35-40 derece arası. Oyun oynayıp kapatıp masaüstüne döndükten sonra işlemci sıcaklığım 50 civarı derecelerde kalıyor. Bir daha 35-40 derecelere inmiyor.
Bu bir sorun mudur? Ne yapmalıyım. Kasamın ilk açılışa göre daha sesli çalışmasına sebep oluyor.
İşlemcim AMD Ryzen 5 2600.
Stok fan kullanıyorsanız bu havalarda 50 derece boşta normal diyebiliriz. Ben de boşta 50-55 derecelerde kullanıyorum (Ryzen 5 2600) 2 fanlı kule tipi soğutucum olmasına rağmen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı