Oyundan sonra renk ayarlarının bozulması

dunkelbrau

Hectopat
Arkadaşlar ben CS:GO oynadıktan sonra masaüstüne geldiğimde dikkatli baktığım zaman renklerin farklı olduğunu görüyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Sizce bu oyun ile ilgili mi? Eğer öyle ise nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Filters açık iken sadece oyunda renkleri değiştirir. Masaüstünüze geldiğinizde oluşan değişiklik size farklılık hissi verir. Böyle bir şey olmuş olabilir.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Filters açık iken sadece oyunda renkleri değiştirir. Masaüstünüze geldiğinizde oluşan değişiklik size farklılık hissi verir. Böyle bir şey olmuş olabilir.
Yok hocam gerçekten renk farklı psikolojik olduğunu sanmıyorum.
ss.PNG

Eğer "NVIDIA ayarlarını kullan" dersem yeniden başlattığım zamanki renk ayarları geliyor. "Renk ayarlarımı diğer uygulamalar denetlesin" tikini işaretlediğim zaman CSGO'dan çıktıktan sonraki renk ayarları geliyor. Bu bir soruna işaret midir?

Son düzenleme:
Zaten iki seçenekte de ne olduğunu açıkça belirtiyor. Biri oyuna göre masaüstü rengini ayarlıyor iken diğeri sabit renk seçeneğini masaüstü dahil oyunlarına uyguluyor. NVIDIA ayarlarını kullanıp oyun içi ayarlarda kendi göz zevkinize göre parlaklık vb. ayarları ayarlarsanız, sadece oyunda geçerli olacak şekilde sabit kalır. NVIDIA Filters destekleyen ekran kartı ve oyuna sahip iseniz onu kullanarak büyük fark görebilirsiniz.

Zaten iki seçenekte de ne olduğunu açıkça belirtiyor. Biri oyuna göre masaüstü rengini ayarlıyor iken diğeri sabit renk seçeneğini masaüstü dahil oyunlarına uyguluyor. NVIDIA ayarlarını kullanıp oyun içi ayarlarda kendi göz zevkinize göre parlaklık vb. ayarları ayarlarsanız, sadece oyunda geçerli olacak şekilde sabit kalır. NVIDIA Filters destekleyen ekran kartı ve oyuna sahip iseniz onu kullanarak büyük fark görebilirsiniz.

1650 Süper kullanıyorum dediğiniz özellik var mıdır?

1650 Süper kullanıyorum dediğiniz özellik var mıdır?
NVIDIA Experince uygulamasına girince ayarlara gidin. Sağ tarafta FreeStyle seçeneği var ise destekliyordur. Ama oyununuzun da desteklemesi önemli. Bu arada ciddi manada fark yarattığını söyleyebilirim. Özellikle dokuları ve gölgeleri çok güzel değiştiriyor. Fikir vermesi açısından;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CS:GO destekleyen bir oyun mesela.
En kolay anlamanın yolu bu arada oyun içinde iken Alt+F3 yapmak. Gerisini zaten anlarsınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben CS:GO oynadıktan sonra masaüstüne geldiğimde dikkatli baktığım zaman renklerin farklı olduğunu görüyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor. Sizce bu oyun ile ilgili mi? Eğer öyle ise nasıl düzeltebilirim?

Windows işletim sistemi kullanıyorsan, renk düzeni Basic olarak değişebiliyor Win 7 gibi sistemlerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı