Oyundayken HDD'nin temassızlık yapması

Emrededikya

Hectopat
Daha fazla  
Konuda belirttiğim gibi, health durumunda warning hataları var ve bu 5 dakika test yaparken sadece okuma testi oyun vs girdiğimde oyun kapanıp yerel disk D olarak klasör açılıyor. Sorun harddiskten mi yoksa kablolardan mı? Birkaç kere oldu kablolarla biraz oynadım, düzelmişti fakat sorun tekrar baş gösterdi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-04 223757.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-04 223757.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Konuda belirttiğim gibi, health durumunda warning hataları var ve bu 5 dakika test yaparken sadece okuma testi oyun vs girdiğimde oyun kapanıp yerel disk D olarak klasör açılıyor. Sorun harddiskten mi yoksa kablolardan mı? Birkaç kere oldu kablolarla biraz oynadım, düzelmişti fakat sorun tekrar baş gösterdi.
HDD iyice sabitleyin ve de sata kablolarını çıkarıp tekrar takın gerekirse güç kablolarını da.

Şöyle söylüyeyim pinleri kontrol ettim bir sorun yok HDD sabit. Kabloları 2 3 defa çıkarıp denedim düzeliyor ama PC temizlemek için açtığımda tekrar aynı sorun oluyor.

Görsel o programdan test yapmaya kalktığımda 5 10 dakika sonra hata alıyorum temiz 1 haftada bir temizliyorum komple PC'yi.
Kusura bakmayın görüntüyü fark etmemişim. Yanlız nedense 12 bin tane sektör hatası almışsınız. Harddiskiniz de problem var bu görüntüye bakarsak. Başka bir disk ile denemenizi tavsiye ederim. 12 bin sektör hatasında normal de Warning de denmez. Direkt kritik uyarısı vermesi lazım.

Artı -1 Eksi
Kusura bakmayın görüntüyü fark etmemişim. Yalnız nedense 12 bin tane sektör hatası almışsınız. Harddiskiniz de problem var bu görüntüye bakarsak. Başka bir disk ile denemenizi tavsiye ederim. 12 bin sektör hatasında normal de warning de denmez. Direkt kritik uyarısı vermesi lazım.

Önemli değil görsel ufak kalmış :) evet 12 bin hata bana da çok geldi kablo değiştirdim elimde yedek vardı problem devam ederse yazarım yorumlarınız için teşekkürler.
İğne kafasında sorun var bence. Warning demesinin sebebi de budur muhtemelen, kablo veya SATA temassızlığından warning diyeceğini sanmıyorum.

Sanırım kablodan hata alıyorum pinlerde bir sıkıntı olabilir gözle görünen bir sıkıntı yok ama bakacağım.
Çok saçma gelecek ama şöyle bir durum var şu an sadece Forza Horizon 4'te sorun yaşıyorum oyun kapanıp yerel disk D klasör olarak açılıyor diğer tüm oyunları sorunsuz oynuyorum :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı