Oyundayken i5-10300H 88-93, GTX 1650 Ti 80-85 derece arasında

Haykiran12

Hectopat
Merhabalar. Bannerlord ve Horizon Zero Dawn oynuyorum, işlemci sıcaklığım 88-93 derece arası ekran kartı sıcaklığım 80-85 arası. Sizce bir sorun olur mu?

Casper Excalibur G770.
GTX 1650 Ti.
i5-10300H

Model şaşırtmadı...
Casper'lar için normal değerler. Laptoplar için de genelde 93 derece pek sorun olmuyor. Havalandırma boşluklarına daha fazla hava girmesini veya daha fazla hava tahliye edilmesini sağlayabilirsiniz, etkisi olacaktır. Kullandıkları macunun kalitesi de ortada, değiştirebilirsiniz.

Casper laptop için normal değerler.
Baska markalar üst seviye değilse farklı mı da ? Örneğin Acer Nitro, Lenovo Idepad vs. kaç derecelerde hiç baktınız mı ?

Merhabalar. Bannerlord ve Horizon Zero Dawn oynuyorum, işlemci sıcaklığım 88-93 derece arası ekran kartı sıcaklığım 80-85 arası. Sizce bir sorun olur mu?

Casper Excalibur G770.
GTX 1650 Ti.
i5-10300H
Bende de var aynisindan. Arka ayaklarin altina kitap koy müko oluyor. Pc'nin sag tarafinda sicaklik oluyor gene her turlu ama sicaklik degerleri baya dusuyor. Odyssey veya cyberpunk 90 gormuyorum oyle soyleyeyim. Valhalla oynarken 96-98 civarinda gezen sozum ona kaliteli monsterdan iyidir.

Baska markalar üst seviye değilse farklı mı da ? Örneğin Acer Nitro, Lenovo Idepad vs. kaç derecelerde hiç baktınız mı ?
Az once de yazdim, monster almistim t7 3060'li 96-98 derece geziyordu oyunda. Casper'da degil laptopta normal 90 civari gezmesi. Ama 96-98 dereceler anormal degerler. Arkadaslarin haterlik maksadiyla yazip yazmadigini bilemem ama degindiginiz guzel bir nokta

Casper laptoplar çok sıkıntı yaşayan var kasası bile kalitesiz.
Bu konuda haklısınız ancak sıcaklık olarak bazı modeller dışında 10. nesil Intel kullanan neredeyse tüm laptoplar 90 ve üzerine çıkıyor. GPU da 80'leri bulabiliyor orta seviyede.

Yeni konular

Geri
Yukarı