Çözüldü Oyunlar 40 FPS'e sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoceBlen

Kilopat
Merhabalar herkese, son zamanlarda bilgisayarımda neyin neden olduğunu bilmediğim bir şekilde bir sorunla karşılaştım. Her oyunda olmamak kaydıyla oynadığım oyunların %70'inde FPS'im 40'a sabitlenmiş durumda. Oyun ayarlarından V-Sync'ye baktığımda kapalı, NVIDIA denetim masasından da maksimum kare hızı kapalı fakat saçma bir şekilde 40-41 FPS olup daha da yükselmiyor. League of Legends veya CS:GO gibi oyunlarda böyle bir sorun yok fakat Life is Strange veya MotoGP 2019 gibi oyunlarda böyle bir sorunla karşılaştım. Aşağıda sistem özelliklerimi görüyorsunuz zaten fakat oyunun görüntü ayarlarını en düşüğe çeksem bile 40 FPS en yükseğe çeksem bile 40 FPS sabit oluyor. Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptop kendini tasarruf modunda çalıştırıyor olabilir mi?
Yok performans modunda bilgisayarım
Oyun DVR açık olabilir, kontrol edebilirsiniz.
Kapalı dostum.

Arkadaşlar sorunu hallettim eğer aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa diye yazıyorum. Bende GeForce Experience'ta whisper mode ve battery boost açıkmış. Bunları kapattığımda sorunum çözüldü. Buraya arkadaşın gönderisini alıntıladım.
Nvidia Geforce experience'i ac. Ayarlarinda whisper mode ya da battery boost var ise disable yap.
Eki Görüntüle 451973
Nvidia Control Center'i ac oyunu 3D settingsdeki program ayarlarindan elle ekle ve alttaki ayarda max performans Nvidia'yi sec ve apply de. Bazen masaustunden sol tus yuksek performans modu secmek ise yaramiyor. Hala olmuyor ise program ayarlarindaki seceneklere bak. Aralarinda whisper mod gibi bir mod var mi. Ya da hala battery secengi isaretli olan ayar var mi, varsa performans yap.

Eger MSI'in control center gibi bir yazilimi var ise performans moduna al. Watt ayarlari vs. var ise hepsini sona getir. Yani islemci icin 25-35-45 gibi watt ayari var ise 45 yap.
Laptop kendini tasarruf modunda çalıştırıyor olabilir mi?
Yok performans modunda bilgisayarım
Oyun DVR açık olabilir, kontrol edebilirsiniz.
Kapalı dostum.

Arkadaşlar sorunu hallettim eğer aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa diye yazıyorum. Bende GeForce Experience'ta whisper mode ve battery boost açıkmış. Bunları kapattığımda sorunum çözüldü. Buraya arkadaşın gönderisini alıntıladım.
Nvidia Geforce experience'i ac. Ayarlarinda whisper mode ya da battery boost var ise disable yap.
Eki Görüntüle 451973
Nvidia Control Center'i ac oyunu 3D settingsdeki program ayarlarindan elle ekle ve alttaki ayarda max performans Nvidia'yi sec ve apply de. Bazen masaustunden sol tus yuksek performans modu secmek ise yaramiyor. Hala olmuyor ise program ayarlarindaki seceneklere bak. Aralarinda whisper mod gibi bir mod var mi. Ya da hala battery secengi isaretli olan ayar var mi, varsa performans yap.

Eger MSI'in control center gibi bir yazilimi var ise performans moduna al. Watt ayarlari vs. var ise hepsini sona getir. Yani islemci icin 25-35-45 gibi watt ayari var ise 45 yap.

Artı -1 Eksi
Çözüm
benim bilgisayarımda amd rx 580 var ve forza horizon 5te 41 fps sabit kalıyor, sekiro oynarken fps düşüşleri yaşanıyor amd için bir çözüm var mı bilen varsa yazabilir mi?

Geri
Yukarı