Oyunlar 60 FPS olmasına rağmen kasma hissi

Daha fazla  
Arkadaşlar Rainbow Six oyununu oynuyorum ve 100 FPS falan alıyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Mesela diyelim ben oyundayım normal 60 FPS hissediyorum ama kafamı bir çevirdiğimde FPS düşüşü yaşıyormuş gibi hissediyorum ve yaşıyorum bence. Fakat FPS hala 90 veya 100 oluyor. FPS düşmüyor yani. Bilgisayarımın zaten Hz değeri 60 Hz. Valorant'ta da böyle bir sorun çıkıyor. Aynı sorunu Valorant'ta da aynı sorunu yaşıyorum üstüne üstün bir de drop sorunu var Valorant'ta. Eskiden olmuyordu böyle şeyler yardım edin dostlar çaresiz bir hastalık gibi bu ne ya?

Sistem özellikleri nedir, daha önce böyle bir sorun yoksa şuan ısınmadan kaynaklı anlık işlemci hız düşürüyor ve o sırada droplar meydana geliyor olabilir.

Galiba drop yiyorsunuz. RAM yetersizliği, SSD kullanmamak, darboğaz vb. birçok şey drop yemeye yol açabilir.

Arkadaşlar Rainbow Six oyununu oynuyorum ve 100 FPS falan alıyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Mesela diyelim ben oyundayım normal 60 FPS hissediyorum ama kafamı bir çevirdiğimde FPS düşüşü yaşıyormuş gibi hissediyorum ve yaşıyorum bence. Fakat FPS hala 90 veya 100 oluyor. FPS düşmüyor yani. Bilgisayarımın zaten Hz değeri 60 Hz. Valorant'ta da böyle bir sorun çıkıyor. Aynı sorunu Valorant'ta da aynı sorunu yaşıyorum üstüne üstün bir de drop sorunu var Valorant'ta. Eskiden olmuyordu böyle şeyler yardım edin dostlar çaresiz bir hastalık gibi bu ne ya?

V-Sync açın.

Kaç GB RAM var ve MHz CL değerleri nelerdir. XMP profili açık mı? OC yapmayı denediniz mi? Sistem bilgileriniz nelerdir?
Soğutma sisteminiz yeterince iyi mi? Gibi soruları cevaplarsanız sorununuzu çözümleyebiliriz.
16 GB ramım var. MHz Cl, XMP ve OC bunlar ne bilmiyorum nasıl bakılacağını falan. Soğutma sistemim çok iyi denmez ama yine iyi soğutucu almıştım zaten eskisine göre arasında fark var.
Sistem özellikleri nedir, daha önce böyle bir sorun yoksa şuan ısınmadan kaynaklı anlık işlemci hız düşürüyor ve o sırada droplar meydana geliyor olabilir.
GTX 860M, İntel Core i5 4.nesil, 16 GB Ram, Windows 10, 2.90 GHz (4CPUs)
V-Sync açınca kasmalar oluyor valorantta.
Galiba drop yiyorsunuz. RAM yetersizliği, SSD kullanmamak, darboğaz vb. birçok şey drop yemeye yol açabilir.
Dostum RAM da yeterli SSD de var bilgisayarımda olmaması gerekiyo bunlar neden oluyor bilmiyorum termal macununu da 1 buçuk sene önce yenilemiştim.

Son düzenleme:
16 GB RAM'ım var. MHz CL, XMP ve OC bunlar ne bilmiyorum nasıl bakılacağını falan. Soğutma sistemim çok iyi denmez ama yine iyi soğutucu almıştım zaten eskisine göre arasında fark var.

GTX 860M, Intel Core i5 4.nesil, 16 GB RAM, Windows 10, 2.90 GHz (4cpus)

V-Sync açınca kasmalar oluyor Valorant'ta.

Dostum RAM da yeterli SSD de var bilgisayarımda olmaması gerekiyor bunlar neden oluyor bilmiyorum termal macununu da 1 buçuk sene önce yenilemiştim.

Tamam 75 FPS sabitle.

Bazı ayarları yükseltin deneyin ve bunu uygulayın.
Görev Yöneticisi / ayrıntılar / Valorant-Win64-shipping sağ tık öncelik ayarla de gerçek zamanlı yapın.

16 GB RAM'ım var. MHz CL, XMP ve OC bunlar ne bilmiyorum nasıl bakılacağını falan. Soğutma sistemim çok iyi denmez ama yine iyi soğutucu almıştım zaten eskisine göre arasında fark var.

GTX 860M, Intel Core i5 4.nesil, 16 GB RAM, Windows 10, 2.90 GHz (4cpus)

V-Sync açınca kasmalar oluyor Valorant'ta.

Dostum RAM da yeterli SSD de var bilgisayarımda olmaması gerekiyor bunlar neden oluyor bilmiyorum termal macununu da 1 buçuk sene önce yenilemiştim.

Kanka sosyalden yani buradan arama bölümüne MHz CL OC gibi terimlerin ne olduğunu öğrenmeni isterim hem bilmiş olursun. Öğrendikten sonra nasıl neler yapman gerektiğini ben sana söyleyeceğim. Eğer uğraşamam dersende ben sana burada anlatırım bir şey anlamazsın.

Geri
Yukarı