Oyunlar ekran kartını görmüyor

Minoru

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar laptopumda yaşadığıkm genel problem. Oyunlar nedense işlemci ekran kartını görüyor, bunu bazen NVIDIA ayarlarından yüksek performanslı işlemci olarak oyunu ekleyip halledebiliyorum ama bazen de böyle yapsam bile oyun yine de işlemcinin ekran kartını görmeye devam ediyor. Son olarak indirimlerden faydalanıp büyük bir heyecanla indirdiğim Doom Eternal'de de bu sorunu yaşamaktayım. Neredeyse yapmadığım şey kalmadı, 3D ayarlarından oyunu eklemek mi dersininz, sürücüleri güncellemek mi dersiniz, vs. Ama yine de olmadı. Sadece Aygıt Yöneticisi'nden işlemcinin ekran kartını dürdurmayı denedğimde oldu ama bu sefer de ekran karardı, daha oyuna girmeden bile laptopun dengesi altüst oldu. Oyunum NVIDIA ekran kartımı görmüyor, kısa ve öz aslında bu. Çok doldum kusura bakmayın ya:'((

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar laptopumda yaşadığıkm genel problem. Oyunlar nedense işlemci ekran kartını görüyor, bunu bazen NVIDIA ayarlarından yüksek performanslı işlemci olarak oyunu ekleyip halledebiliyorum ama bazen de böyle yapsam bile oyun yine de işlemcinin ekran kartını görmeye devam ediyor. Son olarak indirimlerden faydalanıp büyük bir heyecanla indirdiğim Doom Eternal'de de bu sorunu yaşamaktayım. Neredeyse yapmadığım şey kalmadı, 3D ayarlarından oyunu eklemek mi dersininz, sürücüleri güncellemek mi dersiniz, vs. Ama yine de olmadı. Sadece Aygıt Yöneticisi'nden işlemcinin ekran kartını dürdurmayı denedğimde oldu ama bu sefer de ekran karardı, daha oyuna girmeden bile laptopun dengesi altüst oldu. Oyunum NVIDIA ekran kartımı görmüyor, kısa ve öz aslında bu. Çok doldum kusura bakmayın ya:'((
Hocam aynı sorun bendede var yüksek performanslı işlemciyi nasıl seçiyorsun

64MB VRAM'e sahip dahili GPU ile oyunları açabildiğini İddia ediyorsun yani :) MSI Afterburner indirip hangi kartı kullandığını teyit ettin mi?

hayır tabi ki oyunlar açılmıyor zaten, hata veriyor

Hocam aynı sorun bendede var yüksek performanslı işlemciyi nasıl seçiyorsun
hocam nvidia denetim masasına gidip 3 d ayarlarının yönetilmesinden oyunu ekeleyip yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile çalıştır diyorsun tabi ama hep sonuç vermiyor doom da vermedi mesela

hayır tabi ki oyunlar açılmıyor zaten, hata veriyor
Nvidia denetim masasından tercih edilen gpu yu nvidia yapın. Windows'un grafik ayarları kısmında oynayacağınız oyunu ekleyip yüksek performans seçeneğini işaretleyin. İkiside olmuyorsa Nvidia driverlarında bir sorun vardır.

Adsız.png
mesela rdr2 yi de yükledim yüksek performanslı işlemcim onu görüyor doom u görmüyor

Ne hatası alıyorsun ve sistem özelliklerin nedir?

AMD Ryzen 5 5600H
ekran kartı nvidia rtx 3050

Geri
Yukarı