Oyunlar hata vermeden kapanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Heracleo

Hectopat
Daha fazla  
Neredeyse yaklaşık 1 senedir bu sorunu çekiyorum. Ne yaptıysak sorunların hata vermeden 2-3 saniye donup ya da takıldıktan sonra kapanmasına çözüm bulamadık. Herhangi bir mavi ekran ya da başka bir şey olmadığı için minidump dosyası da oluşmuyor, sadece aniden kapanıyor. Hangi oyunlar değil, her oyunda oluyor bu arada. Daha önceden sorulan soruları şimdiden sizler için yanıtlayayım.

- Herhangi bir antivirus programı kullanmıyorum.
- Driverlar güncel.
- Windows güncel.
- Memtest sorunsuz.
- Ekran kartı benchmark sorunsuz.
- Herhangi bir Overclock yok.
- Isı değerleri gayet normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver güncelliğini neye göre belirtiyorsunuz? Yoksa Driver Booster indirip kurdunuz mu?

Driver güncelliğini neye göre belirtiyorsunuz? Yoksa Driver Booster indirip kurdunuz mu?

Ekran kartını kendi programından kontrol ediyorum geri kalan bütün driverları el ile güncelleyip aygıt yöneticisinden kontrol ediyorum Driver Booster tarzı programlar eksik ya da yanlış kurduğu için kullanmıyorum.
Neredeyse yaklaşık 1 senedir bu sorunu çekiyorum. Ne yaptıysak sorunların hata vermeden 2-3 saniye donup ya da takıldıktan sonra kapanmasına çözüm bulamadık. Herhangi bir mavi ekran ya da başka bir şey olmadığı için minidump dosyası da oluşmuyor, sadece aniden kapanıyor. Hangi oyunlar değil, her oyunda oluyor bu arada. Daha önceden sorulan soruları şimdiden sizler için yanıtlayayım.

- Herhangi bir antivirus programı kullanmıyorum.
- Driverlar güncel.
- Windows güncel.
- Memtest sorunsuz.
- Ekran kartı benchmark sorunsuz.
- Herhangi bir overclock yok.
- Isı değerleri gayet normal.

Bunlara ek olarak DISM ve SFC scannow komutlarını da denedim sorunsuz.
Gerçekten yaklaşık 1 senedir şu sorun için bu platformda yardım bekliyorum gerçekten bu konuyu çözebilecek birisi yok mu?
@Recep Baltaş konuları üyelerimiz ya da moderatörlerimiz cevaplayamıyorsa benimle iletişime geçilir dendiğini biliyorum rica etsem yardımcı olur musunuz?
Sorun hala devam etmekte.
Sorunu hala yaşamaktayım yardımcı olabilecek kimse yok mu gerçekten koskoca forumda
Konuyu 28 Aralık 2020 tarihinde açtım koskoca platformda sorunu çözmeyi de geçtim yardımcı olmaya çalışan birisi bile çıkmıyor çok ilginç geldi. Sorun hala yaşanıyor.

Son düzenleme:
Ekran kartını kendi programından kontrol ediyorum geri kalan bütün driverları el ile güncelleyip aygıt yöneticisinden kontrol ediyorum Driver Booster tarzı programlar eksik ya da yanlış kurduğu için kullanmıyorum.

Bunlara ek olarak DISM ve SFC scannow komutlarını da denedim sorunsuz.
Gerçekten yaklaşık 1 senedir şu sorun için bu platformda yardım bekliyorum gerçekten bu konuyu çözebilecek birisi yok mu?
@Recep Baltaş konuları üyelerimiz ya da moderatörlerimiz cevaplayamıyorsa benimle iletişime geçilir dendiğini biliyorum rica etsem yardımcı olur musunuz?
Sorun hala devam etmekte.
Sorunu hala yaşamaktayım yardımcı olabilecek kimse yok mu gerçekten koskoca forumda.
Konuyu 28 Aralık 2020 tarihinde açtım koskoca platformda sorunu çözmeyi de geçtim yardımcı olmaya çalışan birisi bile çıkmıyor çok ilginç geldi. Sorun hala yaşanıyor.

Dostum aynı sorun bende de mevcut. Son durumun nedir çözebildiysen yardımcı olur musun?

Sorunu çözebildiniz mi?

Bayağı denedim bir şeyleri karıştırdım ve şans eseri çözdüm fakat yine de uyguladığım işlemleri anlatayım belki yararı olur. Öncelikle MSI teknik desteğin söylediklerini atayım.
1- lütfen aşağıdaki işlemleri deneyin:
A. Mevcut sürücüyü kaldırmak için lütfen DDU (temiz durum) kullanın.
B. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yeni bir sürücü yükleyin.
C. Lütfen unigine 3D veya 3DMark'ı indirin, çalıştırın ve görün.
2- crackli Windows Home sl kullanıyordum orijinal Windows 10 Pro'ya geçtim.
Sorunum düzeldi ve uzun bir süre sonra nadiren de olsa tekrarladı ve fark ettim ki disk yük altındayken oluyordu bunun bir sebebi disk kullanımının %100 olması da olabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı