Oyunlar için NVMe SSD Önerisi

Skalia16

Zeptopat
Arkadaşlar selamlar;

Oyunları yükleme amaçlı bir SSD almaya karar verdim. Sadece oyun için SATA SSD yeterli diyen çok kişi var biliyorum.
Almak istediğim SSD 1TB.

Şu iki ürüne bakınca aralarında 150 liraya yakın bir fark varken NVMe SSD almak daha mantıklı değil mi sizce? Hem okuma yazma hızı da yüksek.

Sistemim de mevcut kullandığım;
İşletim sistemi kurulu; SanDisk SSD Plus 240GB
Oyunlar ve depolama için; WD Black 1TB hard disk var.
Anakart; ASUS ROG STRIX B350-F Gaming

SSD aldığım da hard disk yerine SSD kullanacağım, ve hard diski de sadece depolamaya çekeceğim.

Şu şartlarda "Samsung 970 EVO Plus" daha mantıklı geliyor bana, fiyatı da sanki çok iyi düşmüş. Sizin tavsiyeniz nedir acaba?

İleride oyunlar için Direct Storage desteği için NVME SSD lazım. Geleceğe yönelik olması açısından Sata SSD önermem. Şu an için oyunlarda bölüm yüklemelerinde vs. SATA ve NVME SSD farkı 1 saniye gibi bir şeydi.

İleride oyunlar için Direct Storage desteği için NVME SSD lazım. Geleceğe yönelik olması açısından Sata SSD önermem. Şu an için oyunlarda bölüm yüklemelerinde vs. SATA ve NVME SSD farkı 1 saniye gibi bir şeydi.

Yani tabii ki ileriye dönük daha iyi. Yani Samsung 970 Evo Plus almak daha mantıklı o zaman.

@Skalia16 fiyatını çok takip etmiyorum ancak 1 TB kaliteli bir SSD için fiyatı normal denebilir. Biraz daha ucuza P5 bulunuyor ancak karar sizindir.

Teşekkür ederim, şu şartlar da en iyisi yine Samsung 970 Evo Plus görünüyor.

Eyvallah hocam teşekkür ederim. Fiyatı nasıl sence yüksek mi iyi mi?

970 EVO Plus'ın 500 GBlığını 2 sene önce 860 TLye almıştım şimdi baktım hepsiburada'da 840 TL civarında. Bence bununki de gayet iyi fiyat gibi şu ekonomik durumlara rağmen.

Edit: Bu arada laptopumda kullandığımdan neredeyse 1 parmak boşluk olan alanda ısınan bir SSD kendisi ama masaüstünde yeterli alanda normal bir şekilde çalışacaktır diye düşünüyorum, en kötü ihtimal üstüne ufak bir soğutucu alınır çok öyle pahalı değiller. Ama bu 2 yıla yakın tecrübemle ve hele ki gayet sıcak çalışmasına rağmen taş gibi SSD, Samsung bu işi hakikaten güzel yapıyor gözü kapalı alınacak bir parça bence.

Son düzenleme:
970 EVO Plus'ın 500 GBlığını 2 sene önce 860 TLye almıştım şimdi baktım hepsiburada'da 840 TL civarında. Bence bununki de gayet iyi fiyat gibi şu ekonomik durumlara rağmen.

Doğru diyorsun hocam, güzel indirim olmuş alacağım hemen.

Bu arada Anakart ASUS ROG STRIX B350-F Gaming uyumluluk listesinde bu SSD yok. Sorunsuz çalışır mı acaba? sonuçta NVMe SSD yuvası var.

@f0ze @Teacher80

Doğru diyorsun hocam, güzel indirim olmuş alacağım hemen.

Bu arada Anakart ASUS ROG STRIX B350-F Gaming uyumluluk listesinde bu SSD yok. Sorunsuz çalışır mı acaba? sonuçta NVMe SSD yuvası var.

@f0ze @Teacher80
RAM uyumluluk listesini biliyorum da SSD uyumluluk listesinden haberim yok. Merak etme sorunsuz çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı