Oyunlar kurulduklarında kapladığı alan artıyor mu?

İşletim sistemi
Windows 10
Alan artar, oyunu sıkıştırılmış dosya olarak yüklüyor ve otomatik yazılım ile onu çıkartıyor gibi düşünebilirsiniz zaten böyle oluyor diye biliyorum. GTA 5 için en az 100GB yer bırakın ortalama 85-99 GB yer kaplar.

Steam ya da Epic Games'de bazı oyunlar sıkıştırılmış olarak indirildiği için herhalde bazen boyutları 2 3 katına çıkabiliyor. Mesela geçen Epic Games'den Borderlands 2 mi ne indirdim 8 GB'di 20'ye falan çıktı. Ama büyük boyutlu oyunlarda çok artmıyor genelde. GTA 5 bende şu an 92 GB öbürlerini bilmiyorum.

Epic Games'ten GTA 5 indirecekseniz direkt hiç sıkıştırmadan indiriyor. Ben 3 ay önce 95 GB indirmiştim.
"Oyun adı sistem gereksinimleri" diye aratırsanız "X depolama alanı" diye yazar. O kadar alanınız olması yeterli.
PUBG 32 GB yer kaplıyor ben 20 GB indirmiştim.

GTA 5, Playerunknown's Battlegrounds ve Mount & Blade II: Bannerlord kurulduklarında kaç GB yer kaplıyor? Tek tek söylerseniz sevinirim.
Hem arkadaşların dediği gibi sıkıştırma olayından dolayı artar hem de oyunu indirdikten sonra gelen güncelleme vs. kapladığı alanı arttırabilir ayrıca oyunların ne kadar alan kapladığını kendin aşırı rahat bir şekilde bulabilirsin.

Geri
Yukarı