Oyunlar mı daha çok gelişti donanımlar mı?

Oyunlar mı daha çok gelişti, donanımlar mı?

• Oy verenlerin toplamı
    53
Donanım tabii ki de.
Oyunlar pek gelişmedi.

Grafiksel anlamda çözünürlükler ve kare/saniye değerleri gelişti fakat kaplamalar, animasyonlar, yapay zeka, modellemeler çok gelişmedi.

Donanım gelişmeden oyun gelişemez. Oyunun gelişmesi donanıma bağlıdır. Donanım ne kadar iyiyse oyunlar da o kadar iyi olur(grafik bakımından). Bu yüzden ikisi de birbirine bağlı. Birisi daha çok diyemeyiz bence.

Donanım daha hızlı gelişiyor, ancak oyunlar da öyle. İkisi de bağlantılı, zira 4K oynatan ekran kartı için çözünürlük desteği de sunan oyunlar. Gelişmemiş olsa grafikler tavan yapmazdı, haliyle donanım geliştikçe oyunlar da gelişiyor.

Bence oyunlar gelişti çünkü oyunlar geliştikçe donanımlar gelişmesi gerekecek ki bu da artı bir satış demek. Hepsi birbiriyle bağlantılı ama mesela atıyorum fifa 20 ile 21 arasında donanım uçurumları olunca oyunlar gelişmiş gibi geliyor bence.

Bence oyunlar gelişti çünkü oyunlar geliştikçe donanımlar gelişmesi gerekecek ki bu da artı bir satış demek. Hepsi birbiriyle bağlantılı ama mesela atıyorum fifa 20 ile 21 arasında donanım uçurumları olunca oyunlar gelişmiş gibi geliyor bence.

Ben katılmıyorum. Mesela RT destekli kartlar ilk çıktığında hangi oyunda donanımsal RT vardı? Önce donanımlar ki oyunlar oynanabilsin.

Geri
Yukarı