Oyunlar neden bu kadar pahalı?

Oyunlar gittikçe pahalılaşmaya başladı. Ekipman, konsol ve bilgisayar fiyatlarına en azından somut oldukları için katlanabiliyorum. Yanlış anlaşılmasın, oyunların parayla satılmasına karşı değilim, ama cidden fiyatlar çok fazla. " Witcher 3: Wild Hunt" gibi bir oyunun GOTY versiyonunun indirimle 22 liraya alınabilmesi mümkünken, Minecraft neden 200 lirayı geçkin fiyatlarda seyrediyor? Bu örneğini verdiğim 2 oyunun arasındaki farkı anlamamak için affedersiniz ama insanın âmâ olması gerekir. Siz söyleyin değerli forum sakinleri. Bir oyunun standart versiyonunun bu kadar pahalı olması normal mi? Bir oyunun en düşük fiyatının 285 lira olması absürt değil mi? Fiyatlar bana şaka gibi geliyor ama çevremde bu oyunları satın almış olan insanları görünce tekrar işin ciddi olduğunun farkına varıyorum. Zaten kur değerleri yardımcı olmuyor, bari satıcılar anlayışlı olsa. Benden başka rahatsız olan yok mu? Daha önce hiçbir çalışma yapıldı mı bu konuda iyileştirmeler için? Çözümü olan yazsın lütfen, çok makbule geçer. Son olarak lütfen gelip oyunları korsan şekilde indirmemi veya nereden temin edildiği belli olmayan yerden hesaplar almamızı önermeyin. Orijinal ve makul fiyatta oyun oynamanın herkesin hakkı olması gerektiğini düşünüyorum.

Kur ve oyun yapımcılarının kura bakarak indirim yapmaması. Tek cevap indirimleri bekle. Yine fiyatlar normale dönüyor o dönemler.

Geri
Yukarı